NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Společnost Virgin Media O2 vybrala společnost Ericsson pro samostatné nasazení 5G

Virgin Media O2

Společnost Ericsson uvedla, že byla vybrána britským operátorem Virgin Media O2, aby poskytla základní sadu pro síť 5G Standalone (SA), přičemž infrastruktura by měla podporovat řadu pokročilých aplikací včetně virtuální reality (VR), rozšířené reality (AR) a dalších.

Švédský prodejce uvedl, že na cloudovou infrastrukturu ve Velké Británii nasadí cloudové nativní, kontejnerové, samostatné jádro 5G se dvěma režimy.

Díky nové dohodě, která se již zavádí do praxe, společnost Virgin Media O2 přenese své služby 4G, 5G NSA a 5G SA do jednoho plně integrovaného duálního režimu 5G Core Ericsson hostovaného na cloudové infrastruktuře Ericsson v datových centrech Virgin Media O2. Řešení zahrnuje orchestraci, automatizaci, vylepšenou správu chyb a výkonu společnosti Ericsson a řešení pro monitorování a analýzu provozu (TMA) pro řešení problémů a analytiku v reálném čase.

„Náš 5G Core ve dvou režimech umožní plný výkon 5G Standalone v síti Virgin Media O2, uvolní plný potenciál 5G pro spotřebitele a umožní digitální transformaci v nových průmyslových odvětvích. 5G Standalone posouvá britskou mobilní infrastrukturu na další úroveň a pomůže podpořit dlouhodobé investice v zemi a podpořit naši rostoucí digitální ekonomiku,“ řekla Katherine Ainley, generální ředitelka společnosti Ericsson UK a Irsko.

Fúze mezi britskými operátory Virgin Media a O2 byla dokončena minulý měsíc. Nová Virgin Media O2 je jedním z největších britských operátorů se 47 miliony připojení včetně širokopásmových, mobilních, televizních a pevných linek.

Společnost se zavázala investovat v příštích 5 letech ve Velké Británii nejméně 10 miliard GBP.

Virgin i O2 prodávají velkoobchodní služby řadě mobilních operátorů ve Velké Británii. Virgin dodává velkoobchodní pronajaté linky mobilním operátorům a O2 poskytuje svou mobilní síť společnostem, které nemají vlastní.

CMA měla zpočátku obavy, že po fúzi Virgin a O2 mohou zvýšit ceny nebo snížit kvalitu těchto velkoobchodních služeb. Pokud by k tomu došlo, mohlo by to vést k tomu, že ostatní společnosti budou nuceny nabízet méně kvalitní mobilní služby nebo zvyšovat své maloobchodní ceny, což by mělo negativní dopad na spotřebitele.

Po prozkoumání důkazů dospěla CMA k závěru, že navrhovaná fúze pravděpodobně nepovede k žádnému podstatnému omezení hospodářské soutěže v souvislosti s nabídkou velkoobchodních služeb.

Zdroj: rcrwireless.com