NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

SoftBank a KDDI zrychlí zavádění 5G ve venkovských oblastech v Japonsku

Yokohama Japan

SoftBank a KDDI oznámili, že založili společný podnik na podporu nasazení 5G ve venkovských oblastech po celém Japonsku.

Společný podnik s názvem 5G JAPAN Corporation (5G JAPAN) je založen na předchozí dohodě, kterou obě společnosti oznámili v červenci 2019.

5G JAPAN bude podporovat sdílení infrastruktury založené na vzájemném využívání základnových stanic v držení SoftBank a KDDI k urychlení rozvoje 5G sítí na venkově v Japonsku. Společný podnik bude také provádět projektování a řízení stavebních prací pro základní stanice 5G, uvedli partneři.

V loňském roce začali obě telco společnosti zkoumat, do jaké míry by jejich partnerství mohlo pomoci snížit náklady a zkrátit dobu výstavby 5G základnových stanic v Asahikawě na Hokkaido, v Narita v prefektuře Chiba a Fukuyama v prefektuře Hirošima.

Každý bude vlastnit 50% podíl v novém společném podniku, který bude mít počáteční kapitál ve výši 500 milionů JPY (4,6 milionu USD).

„SoftBank a KDDI rychle vytvoří sítě 5G, které budou sloužit všem průmyslovým odvětvím. Obě společnosti tak učiní s cílem zvýšit mezinárodní konkurenceschopnost Japonska tím, že přispějí k jeho průmyslovému rozvoji, regionální revitalizaci a národní odolnosti,“ uvedly obě společnosti.

Společnost KDDI minulý měsíc zahájila komerční 5G služby v 15 prefekturách po celé zemi.  Také oznámila plány na instalaci 10 000 základnových stanic do konce března 2021 a dalších 10 000 do konce března 2022.

Prezident KDDI Makoto Takahashi uvedl, že společnost očekává, že do konce fiskálního roku 2020 přiláká více než 2 miliony 5G uživatelů, přičemž se očekává, že toto číslo bude oproti zavedení 4G služeb mírně nižší.

Zpočátku se nabízí sedm 5G chytrých telefonů od společností Samsung Electronics, Sony, Sharp, Oppo, Xiaomi a ZTE.

SoftBank také do konce minulého měsíce spustila komerční služby 5G. Společnost bude zpočátku poskytovat 5G služby v určitých oblastech prefektur Tokio, Čiba, Osaka, Ishikawa, Aiči, Hirošima a Fukuoka.

SoftBank také potvrdila, že si klade za cíl nainstalovat do konce března 2023 přes 10 000 základnových 5G stanic.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »