NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

GSA: Počet 5G předplatných se zečtyřnásobil

GSA 5G

Počet předplatných 5G se globálně ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019 zečtyřnásobil, což ukazuje, jak rychle uživatelé přijímají nejnovější generaci buněčných technologií, jakmile je jim k dispozici.

Nová zpráva Globální asociace mobilních dodavatelů (GSA), založená na číslech poskytnutých výzkumnou společností Omdia (tvořenou výzkumnými značkami společnosti Informa Tech a portfoliem IHS Markit), říká, že předplatné 5G dosáhlo ke konci roku 2019 nejméně 17,73 milionu.

„Staré přísloví „postav to a oni přijdou“ nebylo nikdy pravdivější než u 5G,“ řekl Joe Barrett, prezident GSA. „Rychlé přijetí 5G není pro toto odvětví pouze vzrušující, je to hlas důvěry v investice do nových sítí, služeb a 5G zařízení. Už jsme viděli rychlejší nasazení 5G, než jsme viděli v prvních dnech 4G, a předpovědi dále posilují náš názor, že 5G bude nejrychlejší nasazenou mobilní technologií v historii.“

LTE stále zaznamenává významný růst a uzavřelo rok 2019 s 5,27 miliardami předplatných po celém světě – z toho více než 1 miliarda z nich byla přidána v předchozích 12 měsících. To odráží meziroční růst o více než 24%, podle zprávy GSA, která předpokládá, že LTE získá do konce roku 2022 64,8% podíl na globálním trhu. To je předpovídaný vrchol pro LTE, ve kterém se 5G začne více podílet na trhu. Omdia říká, že do konce roku 2024 bude 5G tvořit 19,3% celosvětové základny předplatného. LTE bude nadále dominantní technologií, ale v tomto okamžiku bude představovat 59,4% všech globálních mobilních předplatných.

Pokud jde o regionální distribuci, lví podíl na předplatných LTE je v Asii a Tichomoří: podle odhadů Omdie přibližně 67%. Evropa představuje téměř 12%, Severní Amerika kolem 9% a Latinská Amerika a Karibik téměř 7% předplatných. Blízký východ a Afrika mají méně než 3% světových předplatných LTE.

Omdia předpovídá, že ke konci roku 2024 bude existovat 10,5 miliardy globálních mobilních předplatných.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: starline / Freepik