NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Rozvoj 5G na evropské železnici

5G železnice

Společnost Ericsson se připojila k Evropské asociaci železničního průmyslu (UNIFE). Účelem spolupráce je zefektivnění fungování 5G sítí na železnici, pro kterou je postupující digitalizace vítanou výzvou přispívající ke zlepšení služeb pro zákazníky.

UNIFE zastupuje výrobce vlakových souprav společně s dodavateli železničních zařízení. Ericsson dává připojením se k evropské asociaci jasně najevo, že rozvoj 5G sítí na železnici je pro něj klíčový. Pro cestující je jeho pomoc zárukou, že už brzy v Evropě nastane potřebné urychlení modernizace železničních komunikačních systémů s 5G.

Ericsson se jako člen UNIFE zavázal k podpoře železničního sektoru tím, že díky digitalizaci zlepší kvalitu a efektivitu provozu a současně se tak zlepší komfort pro cestující.

Podle Manuela Ruize, který ve společnosti Ericsson má digitalizaci na železnici na starosti, je budoucnost železnice spojena s 5G sítěmi. „Standardizace budoucích železničních mobilních komunikačních systémů bude založena na 5G. Těšíme se, že jako zkušení poskytovatelé 5G připojení pomůžeme všem na železnici dosáhnout jejich provozních cílů,“ říká Ruiz.

„Do budoucna počítáme s využitím 5G i na české železnici, což by pro cestující přineslo mnohem rychlejší připojení na internet než dosud a tím i přístup na multimediální obsah, na který jsou zákazníci zvyklí. Současně 5G technologie umožní modernizaci železniční infrastruktury ve větším rozsahu, než je např. i současný „západoevropský standard“ a to jak z pohledu automatizace, tak i optimalizace a využití tratí,“ říká Key Account Manager ve společnosti Ericsson Jiří Rynt. Ericsson a Swisscom už v roce 2018 vyhověli potřebám železničního sektoru. Ericsson v současné době testuje připojení 5G spolu s dalšími národními železničními společnostmi na starém kontinentu.

Jako člen UNIFE se bude Ericsson podílet také na inovačních a výzkumných projektech financovaných Evropskou unií. Sítě a aplikace společnosti Ericsson, které jsou postaveny na špičkové technologii 4G a 5G, poskytují mobilní širokopásmové komunikační služby nové generace, známé svou bezpečností, odolností a výkonností.

Nové 5G kontrakty po celém světě

Společnost Ericsson v posledních dnech uzavírá nové kontrakty na 5G sítě po celém světě. Důkazem toho je i nedaleké Chorvatsko. Sesterská společnost Ericssonu totiž v zemi u Jaderského moře zajistí provoz služeb 5G Radio Access Network (RAN). Uživatelé Hrvatski Telekom se tak mohou těšit i na

Ericsson Spectrum Sharing, řešení umožňující rychlé nasazení sítí páté generace na stávající pásma pro všechna zařízení, která 5G podporují a využívají 4G spektrum.

Ericsson v posledních dnech uspěl se zaváděním 5G i na asijském Taiwanu nebo v Jihoafrické republice n na ostrovním Madagaskaru. Ericsson je první společností, která spustila komerční 5G sítě na čtyřech kontinentech. Eriscsson má v této době podepsaných již 99 dohod o spolupráci s mobilními operátory po celém světě.

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »