NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Hybridní přepínače se čtyřmi režimy správy

GS2220

Společnost Zyxel Networks představila novou produktovou řadu GS2220. Hybridní přepínače této řady pracují na druhé vrstvě a do školních a podnikových sítí přinášejí mimořádný výkon a bezkonkurenční flexibilitu v podobě čtyř režimů správy, tj. řízení pomocí WEB GUI, cloudu, rozhraní příkazového řádku (CLI) a protokolu Simple Network Management Protocol (SNMP).

Mezi hlavní přednosti této řady přepínačů patří kompatibilita s cloudovou platformou Nebula, díky které lze sítě přes centrální rozhraní monitorovat a spravovat odkudkoli a kdykoli. Platforma Nebula od společnosti Zyxel je vytvořena s důrazem na potřeby firem a organizací, což se projevuje vyšší efektivitou instalace, konfigurace i analytiky. Všechny přepínače řady GS2220 dodáváme s roční licencí Nebula Pro, aby se jejich uživatelé mohli obeznámit s výhodami vzdálené centrální správy po cloudu a měli k dispozici řešení pro snadnou budoucí migraci na cloud.

Ti, kterým řízení sítě po cloudu nevyhovuje, mohou zvolit lokální správu pomocí rozhraní WEB GUI nebo CLI, která se vyznačuje vysokou granularitou a kompletním přístupem k zápisu a čtení. Další možností je režim řízení protokolem SNMP, který poskytuje kompletní informace o správě a zásadně usnadňuje řízení síťové infrastruktury.

Stabilní, tiché a kompaktní přepínače

Vzhledem k rostoucí unifikaci datového, hlasového a video provozu, e-commerce a dalších aplikací v síti nesou přepínače pracující na druhé vrstvě stále větší břemeno konvergence. Řada GS2220 proto disponuje výrazně lepším hardwarem i softwarem pro zajištění stability, která je v případě přepínačů L2 tolik potřebná. Vedle stability se přepínače řady GS2220 vyznačují také mimořádnou spolehlivostí, ke které přispívají mimo jiné 2x silnější ochrana před elektrickým výbojem a 4x silnější ochrana před přepětím.

Uživatelé kladoucí důraz na ticho nepochybně ocení také jejich nové bezventilátorové provedení. A v neposlední řadě modely GS2220 ostatní PoE přepínače porážejí také svými kompaktními rozměry, které ušetří spoustu místa v racku.

Široká nabídka portů Flexibilita přepínačů řady GS2220 se neprojevuje pouze možnostmi správy, ale také počtem portů. Přepínače podporují všechny možné způsoby použití na L2 vrstvě, až 44 gigabitových portů RJ45 a navíc ještě kombinované gigabitové metalické/optické SFP porty nebo dva SFP porty. Pro sítě, u kterých je kladen důraz na pokročilé L2 řídicí funkce na přístupové vrstvě, jsou k dispozici také modely s menším počtem portů.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »