NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Regulátor Spojeného království zahájí aukci 5G spektra 12. března

London England

Britský telekomunikační regulátor Ofcom oficiálně oznámil, že jeho aukce 5G spektra bude zahájena 12. března.

“Aukce zvýší celkové množství spektra dostupného pro mobilní technologie ve Velké Británii o téměř pětinu, což přinese lepší a rychlejší služby lidem a podnikům,” uvedl regulační úřad ve své zprávě.

Regulátor uvedl, že uvolní 80 megahertzů spektra v pásmu 700 MHz po čtyřletém programu očištění pásma od stávajícího využití digitální pozemní televizí a bezdrátových mikrofonů. “Tyto vlny jsou ideální pro poskytování kvalitního mobilního pokrytí, a to jak uvnitř, tak ve velmi širokých oblastech – včetně krajiny. Uvolnění těchto vln také zvýší kapacitu dnešních mobilních sítí – nabídne zákazníkům spolehlivější služby,“ uvedl Ofcom.

Ofcom si rovněž klade za cíl uvolnit 120 megahertzů spektra v pásmu 3,6 – 3,8 GHz. “Tyto vlny jsou součástí primárního pásma pro 5G a jsou schopné přenášet spoustu datově náročných připojení. Všichni čtyři největší mobilní operátoři v loňském roce spustili 5G a uvolnění těchto vln pomůže zvýšit kapacitu a kvalitu mobilních datových služeb,“ uvedl Ofcom.

Ofcom rovněž potvrdil, že EE jednotka společnosti BT Group, Hutchison 3G UK, Telefonica UK a Vodafone se kvalifikovaly k účasti v aukci spektra.

Regulátor poznamenal, že hlavní fáze procesu začíná tím, že je celé spektrum zpřístupněno za rezervní nebo minimální cenu. Druhá fáze, která se nazývá fáze přiřazení, probíhá v jednom kole a určuje přesné frekvence vln, které každý uchazeč vyhrál.

V aukci spektra nabídne Ofcom šest jednotek 2 × 5 megahertzů v pásmu 700 MHz s rezervní cenou 100 milionů liber za lot. Proces bude také zahrnovat čtyři jednotky 5 megahertzů se 700 MHz downlinkovým spektrem, s rezervní cenou 1 milion liber za položku a 24 jednotek 5 megahertzů spektra 3,6 – 3,8 GHz, s rezervní cenou 20 milionů liber za jednotku.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »