NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Řada Orbi se rozšiřuje o první třípásmový mesh Wi-Fi 6 systém s 5G

Orbi mesh 5G

Nový mesh systém NETGEAR NBK752 přináší unikátní kombinaci superrychlého mobilního standardu 5G a nejnovější bezdrátové sítě Wi-Fi 6.

Mobilní hotspot nestačí

Velká část uživatelů stále nemá přístup k vysokorychlostnímu pevnému internetu. Mnoho domácností a firem proto používá hotspoty mobilních telefonů, které pro ně představují jediný způsob, jak se připojit k internetu na všech svých zařízeních. Moderní domácnosti a domácí kanceláře však obsahují desítky chytrých zařízení, které vyžadují robustnější síť, něž jakou může poskytnout hotspot mobilního telefonu.

Pokrytí sítě 5G se rychle zvyšuje, a tak se vysokorychlostní internet stává dostupnějším. První třípásmový systém s podporou 5G od společnosti NETGEAR poskytuje nekompromisní řešení, které kombinuje superrychlou mobilní konektivitu 5G a oceňovaný mesh systém Orbi s Wi-Fi 6.

NETGEAR NBK752 umožňuje uživatelům si naplno vychutnat bleskových rychlostí a nepřekonatelného výkonu s ultra nízkou latencí a bez prostojů. Tento mesh systém lze používat jako stálé širokopásmové připojení, a to jako primární, nebo záložní v případě výpadku kabelové internetové služby.

Široké a spolehlivé pokrytí

Mesh systém NETGEAR NBK752 se dokáže postarat o pokrytí bezdrátovou sítí pro dům o rozloze až 5 tisíc čtverečních stop, tedy zhruba 465 metrů čtverečních, a to bez ohledu na jeho strukturu. Poradí si s cihlovým městským domem i rozlehlou stavbou ve venkovské oblasti. Třípásmová Wi-Fi zajišťuje dedikované připojení mezi routerem a satelity, které neztrácí výkon ani s vysokým počtem současně připojených zařízení. Získání přístupu k síti 5G je navíc naprosto snadné, protože zařízení spolupracuje s většinou poskytovatelů mobilních služeb.

Mezi klíčové vlastnosti mesh systému NETGEAR Orbi 5G Wi-Fi 6 (NBK752) patří:

  • Rychlost 5G. Mobilní síť 5G nabízí až 10x vyšší rychlost a kapacitu než starší 4G. Je rychlejší i v hustě obydlených oblastech, kde se o připojení dělí více zařízení. S latencí pouhé jedné milisekundy je síť 5G extrémně citlivá, což umožňuje i takové aktivity, jako je hraní ve virtuální realitě.
  • Wi-Fi nové generace. Wi-Fi 6 umožňuje připojení více zařízení bez dopadu na rychlost nebo spolehlivost. Celá rodina může surfovat na internetu, streamovat a stahovat zároveň.
  • Třípásmová technologie. Třípásmová Wi-Fi s dedikovaným připojením mezi routerem a satelitem poskytuje maximální rychlost a výkon zařízením po celém domě.
  • Pokrytí bezdrátové sítě. 5G poskytuje zcela bezdrátové připojení, což z ní činí dokonalé vysokorychlostní řešení v oblastech, které mají silné pokrytí mobilní sítě, ale chybí jim spolehlivé kabelové nebo DSL připojení.
  • Flexibilita mobilní sítě. V oblastech, kde dosud není přístupná 5G, se router připojuje k síti LTE, takže jej lze použít i jako zálohu pro případ výpadku 5G sítě. Jakmile se 5G rozšíří do nových lokalit, budou majitelé modelu NBK752 připraveni tuto síť využívat mezi prvními.
  • Pokrytí celé domácnosti. Systém NETGEAR NBK752 obsahuje kombinaci routeru a satelitní jednotky, což zajišťuje spolehlivé pokrytí Wi-Fi v celém domě o rozloze až 5 tisíc čtverečních stop (zhruba 465 metrů čtverečních). Navíc lze zakoupit další satelity, kterými je možné pokrytí dále zvýšit.
  • Snadné nastavení a správa. Aplikace Orbi usnadňuje nastavení routeru, vzdálenou správu sítě, pozastavení internetu na jakémkoli zařízení, sledování využití dat na internetu a mnoho dalšího.

Dostupnost

Doporučená cena pro nový mesh systém je 1.099 USD, tedy v přepočtu přibližně 23.990 Kč. Zařízení je prozatím dostupné pro předobjednávky na americkém trhu.

TZ

@RadekVyskovsky

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »