NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Parallel Wireless nasadila Open RAN na 1 500 místech v Africe

telco Afrika 4G 3G 2G

Specialista Open RAN se sídlem v USA aktualizoval své zavádění a poznamenal, že nasadil hybridní sítě v Nigérii, Tanzanii, Guinei Conakry, Ghaně, Jižním Súdánu, Ugandě, Demokratické republice Kongo a Malawi.

Na rozdíl od tradičních mobilních sítí, které jsou obvykle podporovány jedním dodavatelem, Open RAN místo toho podporuje více dodavatelů spolupracujících na budování mobilních sítí.

Parallel Wireless poznamenala, že se zaměřila na 2G a 3G ve venkovských oblastech a 2G a 4G v městských a příměstských oblastech.

„Naše rozsáhlá a komplexní nasazení byla úspěšná díky naší znalosti a zkušenostem s regionem, což nám pomohlo překonat složité ekologické výzvy a nedostatek zdrojů v těchto oblastech,“ řekl Yisrael Nov, viceprezident pro globální prodej společnosti Parallel Wireless.

„Rozšířením moderních sítí na tato území a využitím více technologií bude velká populace mít silnější síť, což ji přivede do nové éry spolehlivého připojení.”

Několik dodavatelů jako Ericsson, Nokia a Mavenir Telecom prosadilo myšlenku Open RAN, zatímco operátoři včetně Vodafone, Orange a AT&T nasadili nebo nastínili plány na vybudování Open RAN sítí.

Podle analytické společnosti Counterpoint Research se očekává, že telekomunikační společnosti do konce dekády do Open RAN investují více než 30 miliard dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Pixabay

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »