NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Orange a Dell Technologies společně testují 5G

Dell Latitude 9510

Společnost Dell Technologies oznámila, že spolu se společností Orange nedávno provedly živé terénní testy prvního notebooku s podporou 5G Dell Latitude, který byl představen začátkem letošního roku na veletrhu CES.

Jedná se o vůbec první PC, které úspěšně absolvovalo 5G testy společnosti Orange. Testy proběhly v pařížské mobilní 5G síti společnosti Orange a potvrdily možnosti 5G připojení dosáhnout trvalé rychlosti stahování dat přes 900 megabitů za sekundu, tedy výrazně vyšší než je rychlost připojení 4G, která se obvykle pohybuje pod 60 megabity za sekundu.

Společnosti Dell Technologies a Orange začaly na inovacích s využitím technologií 5G spolupracovat téměř před rokem a vyvíjí společně novou platformu pro cloudovou mobilitu. Toto oznámení je nejnovější ukázkou společné snahy obou firem přiblížit 5G technologie podnikům a koncovým uživatelům. Podniky i spotřebitelé budou mít k dispozici síť a 5G platformu, které jim umožní do praxe uvádět zcela nové – dříve jen teoretické – možnosti využití mobilních komunikací a měnit způsoby, jakým lidé získávají a užívají informace, od zábavy po chirurgické operace na dálku.

Dell Latitude 9510 je nejmenší, nejlehčí a nejinteligentnější komerční 15“ přenosný počítač na světě s integrovanou umělou inteligencí. Nabízí to, co firemní uživatelé hledají: nejdelší výdrž na baterie v kategorii 15“ zařízení, která dosahuje až 30 hodin, inteligentní řešení Dell Optimizer zvyšující produktivitu a podporu 5G sítí s anténami zabudovanými do reproduktorů.