NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nové firemní přepínače s podporou PoE++

Nové firemní přepínače NETGEAR s podporou PoE++

Společnost Netgear uvádí na český a slovenský trh čtveřici nových 16–a 24portových přepínačů řady Unmanaged. Novinky nabízejí snadné zapojení do firemní sítě, extra velký PoE budget, možnost volby standardů pre-802.3bt či IEEE 802.3bt i doživotní záruku.

Většina malých a středně velkých firem se v dnešní době potýká s rostoucím počtem připojených PoE zařízení. Spolu s počtem zařízení ovšem rostou také požadavky na vyšší PoE budget, který by zajistil správný chod těchto zařízení. Netgear proto rozšířil své stávající portfolio přepínačů o čtyři nové 16- a 24portové gigabitové modely s podporou PoE+/PoE++ a budgetem až 480 W, které zajišťují spolehlivé připojení pro bezdrátové přístupové body s podporou Wi-Fi 6, 4K/8K bezpečnostní IP kamery, PoE osvětlení či reproduktory a další IoT zařízení. Firmy tak nyní mohou ke své síti připojit větší množství produktů bez nutnosti dokupovat další přepínače.

Všechna čtyři zařízení podporují standardy IEEE, v případě modelů GS516UP a GS524UP lze navíc jako u prvních na trhu manuálně volit mezi režimy pre-802.3bt či IEEE 802.3bt PoE++. Tato možnost přináší firmám podporu produktů využívajících pre-802.3bt, jako jsou především zařízení UPoE.

Nové přepínače lze snadno nastavit bez nutnosti jejich další konfigurace. Monitoring aktivity a rychlosti přenosu jednotlivých portů zobrazují LED ukazatele. Zařízení lze umístit do racku či volně na stůl a jsou energeticky velmi úsporná. Přepínače pokrývá kombinace doživotní hardwarové a NBD záruky a doživotní technické podpory.

Přepínače NETGEAR GS516PP, GS524PP, GS516UP a GS524UP jsou již dostupné v síti obchodních partnerů za doporučenou cenu od 8810 korun / 339 euro s DPH.