NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia posiluje vedoucí postavení v oblasti rozvoje otevřených softwarových standardů

Open Digital Architecture

Nokia posiluje vedení otevřených softwarových standardů podporou iniciativy TM Forum, která pomáhá řídit nové obchodní modely CSP, a Nokiaoznamuje svou podporu pro navrhování, budování a provozování digitálních služeb, které využívají rozhraní Open Digital Architecture a Open Application Program Interfaces.

Společnost Nokia Software oznámila svou podporu – zaměřenou na pomoc poskytovatelům komunikačních služeb (CSP) – vyvíjet nové obchodní modely a lépe řešit nové a stávající potřeby zákazníků bez ohledu na generaci mobilní technologie – ve spojení s průmyslovou skupinou TM Forum. TM Forum, jehož je Nokia členem, má více než 850 členských společností, včetně CSP, dodavatelů softwaru, systémových integrátorů a konzultantů.

Otevřené standardy softwarového designu byly po léta stěžejní součástí cloudové nativní softwarové strategie společnosti Nokia a její Common Software Foundation (CSF), založené před několika lety. CSF jako multi-vendor, multi-domain a multi-technology platforma poskytuje zákazníkům výběr strategie nasazení produktů.

CSF usnadňuje nasazení, integraci a inovaci softwarových produktů společnosti Nokia pomocí různých principů cloudového nativního zpracování, což operátorům poskytuje potřebnou flexibilitu, aby dokázali reagovat na požadavky trhu a zároveň kontrolovat náklady v době rostoucí složitosti sítě.

Díky podpoře iniciativy TM Forum podporuje Nokia Software Open Digital Architecture (ODA) a Open Application Program Interfaces (API), čímž posiluje svou stávající architekturu otevřeného softwaru, jakož i svůj závazek nulové interoperability a partnerství s CSP a podniky.

ODA a Open API jsou součástí širšího otevřeného digitálního rámce vedeného TM Forum, jehož cílem je odstranit potřebu rozsáhlého přizpůsobení a integrace softwaru, což je nákladné a brání výzkumu a vývoji.

ODA je o vytvoření úložiště nástrojů, architektury, kódu, znalostí a standardů, které umožňují otevřený softwarový model a tržiště, které jej podporuje. Open API jsou typem programovacího kódu, který umožňuje přenos dat mezi různými typy softwaru.

Nik Willets, generální ředitel TM Forum, uvedl: „S novými významnými poskytovateli služeb a dodavateli, kteří dnes podepsali manifest o změně, členové TM Forum, stejně jako Nokia, transformují IT a operace tak, aby byly vhodné do roku 2020. Dnes podnikáme další krok na cestě, abychom zajistili, že náš průmysl dokáže přežít a prosperovat, a stavíme na úspěchu a dopadu našich otevřených API. Budování hybné síly pro společné poskytování otevřené digitální architektury bude základem pro softwarový trh, který si naše odvětví zaslouží, místo toho, aby utopilo prostředky na údržbu a integraci přizpůsobených starších řešení, která blokují obratnost a inovace.“

Bhaskar Gorti, prezident Nokia Software a Nokia Chief Digital Officer, uvedl: „Společnost Nokia s potěšením poskytuje další podporu našim TM Forum partnerům. Telekomunikační sítě a podpůrné obchodní, provozní a zkušební systémy se rychle mění na softwarové, automatizované, inteligentní a zaměřené na zákazníka a zážitek. Stručně řečeno, síťová architektura, která poskytuje CSP mnoho nových příležitostí a případů použití, jako je network slicing, které jim umožňují lépe sloužit svým zákazníkům. A tyto koncové body jsou tím, k čemu dnes tímto oznámením směřujeme. “