NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Microsoft odhalil první satelitní pozemní stanici v Azure datovém centru

Azure Orbital Ground Station

Společnost Microsoft odhalila snímky pozemní satelitní stanice nasazené v datovém centru Quincy ve Washingtonu.

“S Azure Orbital budujeme satelitní pozemní stanice v našich datových centrech a umožňujeme zákazníkům přijímat data ze svých satelitů přímo v Azure pro zpracování a ukládání v měřítku,” uvedla společnost v příspěvku na blogu. “Pokračujeme v budování pozemních stanic v jiných lokalitách a v integraci s partnerskými pozemními stanicemi, abychom podpořili schopnost našich zákazníků komunikovat se svými satelity za účelem příjmu dat.”

Azure Orbital je nabídka pozemních stanic společnosti Microsoft jako služby, která zákazníkům umožňuje komunikovat, ovládat jejich satelit, zpracovávat data a škálovat operace přímo prostřednictvím Azure.

Společnost byla poprvé oznámena v září 2020 a uzavřela partnerství s řadou satelitních společností, včetně společností Amergint, Kratos, KSAT, Kubos, SES, US Electrodynamics INC, Viasat a Thales Alenia Space.

Ve videu zveřejněném na YouTube Ashish Jain, hlavní produktový manažer pro Azure Orbital, uvedl, že v pozemní stanici Quincy jsou umístěny dvě antény 6,1 metru podporující pásma X, S a UHF.

“Plánujeme postavit mnohem více pozemních stanic a také zpřístupnit partnerské pozemní stanice našim partnerům, abychom našim zákazníkům umožnili přijímat data přímo v Azure.”

AWS zahájila služby pozemních stanic také, v Oregonu, Ohiu, Bahrajnu, švédském Stockholmu, Sydney v Austrálii, Irsku a jihoafrickém Kapském Městě.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky