NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Microsoft připojí satelity ke svému cloudu pomocí Azure Orbital

Azure Orbital

Společnost Microsoft oznámila Azure Orbital, službu pro přesun dat ze satelitů přímo do své cloudové platformy.

Vesmírné společnosti Amergint, Kratos, KSAT, Kubos, Viasat a US Electrodynamics se připojily k preview Orbitalu, který byl oznámen na Microsoft Ignite.

Tato služba bude dostupná z pozemních stanic vlastněných a provozovaných společností Microsoft v pásmových frekvencích X, S a UHF prostřednictvím sdílených antén s vysokým ziskem a sítí partnerských pozemních stanic.

Lucemburský poskytovatel satelitní a pozemní telekomunikační sítě SES se stane „zakládajícím partnerem v oblasti konektivity“ a bude investovat do pozemních stanic Orbital, které bude SES nasazovat a spravovat pro segmenty MEO a Earth Observation.

První brány MEO a Earth Observation budou umístěny ve Phoenixu v Arizoně a v Quincy ve Washingtonu. Očekává se, že budou online dříve, než komunikační systém MEO nové generace, O3b mPOWER.

„Jsme nadšeni, že budeme společně umísťovat, nasazovat a provozovat naše brány O3b mPOWER nové generace vedle datových center společnosti Microsoft,“ řekl JP Hemingway, generální ředitel společnosti SES Networks.

„Toto jednoskokové připojení ke cloudu ze vzdálených míst umožní našim zákazníkům MEO zvýšit výkon jejich cloudových aplikací, optimalizovat obchodní operace s velkou flexibilitou a hbitostí potřebnou k rozšíření nových trhů.“

Rozhodnutí spoléhat se na širší síť partnerů a pozemních stanic je v ostrém kontrastu se snahami o vlastní pozemní stanice konkurenčního Amazon Web Services. V rámci svého obchodního segmentu ASS buduje AWS vlastní síť pozemních stanic s pomocí Lockheed Martin, místo aby spolupracovala s ostatními. Funguje také na stejných frekvencích pásma, ale očekává se, že přidá pásmo Ka pro svůj nadcházející internetový obchod se satelitem Kuiper.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Microsoft

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »