NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Licenci k televiznímu vysílání v ČR nově získaly TV Star a Roma TV

TV licence

Licenci k televiznímu vysílání v Česku nově získaly stanice TV Star a na romskou menšinu zaměřená Roma TV. Licenci k provozu na internetu jim udělila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Licenci od rady získala také stanice MTV Flanders, která ovšem bude vysílat v Belgii.

Obě nově povolené stanice v českém éteru získaly licenci na 12 let. Roma TV, kterou bude provozovat společnost stejného jména, se chce podle rady zaměřit na všeobecně zábavný a informační program soustředěný na romské etnikum. Stanice bude vysílat v češtině přes internet.

Přes internet bude vysílat také TV Star, která dostala také licenci k vysílání programu se všeobecně zábavním a informačních zaměřením.

Třetí udělenou licenci rada dala společnosti Viacom CBS Networks International Czech. Ta se chce zaměřit na část Belgie s převážně nizozemsky mluvícím obyvatelstvem. Stanice bude vysílat zejména zábavní a hudební program zaměřený na mládež. Vysílat bude prostřednictvím set-top boxů v nizozemštině. RRTV informovala o udělení licence i belgické úřady.

Rada je správním úřadem, který vykonává dohled nad rozhlasovým a televizním vysíláním. Mimo jiné uděluje vysílací licence nebo dbá na obsahovou nezávislost vysílání. Tvoří ji 13 členů, které jmenuje a odvolává předseda vlády na návrh Poslanecké sněmovny.

Zdroj: allnews.cz

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »