NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Japonsko provede testy 5G O-RAN v roce 2022

Japan 5G O-RAN

Očekává se, že Japonsko vytvoří v roce 2022 rozsáhlou experimentální síť, aby mohla experimentovat se sítěmi 5G O-RAN, uvedl japonský list Nikkei.

Podle zprávy bude iniciativa vedena ministerstvem vnitra a komunikací a předními japonskými komunikačními společnostmi. Očekává se, že do testů budou zahrnuty NTT Docomo, Rakuten Mobile a NEC.

Japonští regulátoři se domnívají, že Open RAN sníží náklady a učiní japonské společnosti konkurenceschopnější vůči čínským prodejcům.

V rámci iniciativy japonská vláda označuje výzkumný park Yokosuka v prefektuře Kanagawa poblíž Tokia jako experimentální oblast pro Docomo a Rakuten, kde budou provádět testy O-RAN.

Podle ministerstva budou čtyři nejlepší japonské telekomunikační firmy schopny zavést základnové stanice 5G po celé zemi do dubna 2024.

Japonský operátor NTT Docomo a NEC Corporation nedávno dokončili testování interoperability pro 5G Standalone (SA) pomocí jednotky základního pásma 5G (5G CU/DU) vyhovující specifikacím otevřeného rozhraní O-RAN a rádiových jednotek (RU) různých výrobců.

Společnost NEC uvedla, že test interoperability s více dodavateli použil upgrade softwaru k zavedení schopnosti SA do 5G Non-Standalone (NSA) CU/DU společnosti NEC provozované v komerční síti NTT Docomo.

Do budoucna se obě společnosti zaměřují na zavedení 5G CU/DU pro SA služby NTT Docomo, aby dále rozšířily své 5G služby.

NEC také poznamenal, že systém SA umožňuje síťovým operátorům poskytovat služby, které využívají funkce 5G, jako je eMBB (vylepšené mobilní širokopásmové připojení), mMTC (masivní komunikace typu stroje) a URLLC (ultra-spolehlivá komunikace s nízkou latencí).

Začátkem tohoto roku si společnost NTT Docomo vybrala Samsung jako poskytovatele síťového řešení 5G. Samsung konkrétně podpoří další fázi vývoje Open RAN tohoto operátora.

V roce 2018 NTT DoCoMo společně s AT&T, China Mobile, Deutsche Telekom a Orange oznámily vytvoření aliance ORAN, s cílem podpořit novou úroveň otevřenosti v rádiové přístupové síti bezdrátových systémů nové generace.

V únoru pak operátor učinil další krok ve svém závazku vytvořit otevřený ekosystém RAN, když souhlasil se spoluprací s 12 společnostmi na přechodu k „5G Open RAN ekosystému“ s cílem globálně urychlit sítě s otevřeným rádiovým přístupem.

Mezitím Rakuten Mobile dříve podepsal dvě různé dohody se společnostmi Fujitsu a NEC, aby společně vyvíjely a propagovaly řešení Open RAN pro globální trh.

Rakuten Mobile a Fujitsu uvedly, že budou spolupracovat na společném vývoji řešení 4G a 5G Open RAN. Fujitsu vyvine nové rádiové jednotky 4G a 5G založené na O-RAN, které Rakuten Mobile začlení do své nabídky Rakuten Communications Platform (RCP), s cílem expandovat na globální trh.

Společnosti poznamenaly, že memorandum o porozumění jim umožní definovat společné globální plány uvedení na trh, které budou řešit současné a budoucí potřeby zákazníků 4G a 5G Open RAN po celém světě.

Rakuten také oznámil memorandum o porozumění s japonskou společností NEC, jehož prostřednictvím se obě společnosti snaží propagovat technologii Open RAN po celém světě.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »