NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Integritu firemních sítí v SMB ohrožují sociální sítě

počet případů narušení integrity sítí SMB
GFI software

Podle zjištění GFI Software bylo v segmentu obchodních firem jen v USA za první polovinu loňského roku zaznamenáno 309 případů, což je podstatně více než u zdravotnických organizací, veřejných institucí a škol. Počet útoků na firmy, zejména malé a střední (SMB), vzrostl v roce 2017 o 75 %.

SMB společnosti v poslední době stále častěji čelí problémům s propustností firemního webové připojení. Důvody mohou být dva: neautorizované využití podnikové sítě či kybernetický útok. Jednou z hlavních příčin prolomení bezpečnosti podnikových sítí je nepracovní přístup uživatelů na firemní webové připojení, nejčastěji na sociální sítě. Nejenže mohou zahltit kapacitu připojení, ale především svým chováním způsobují nákazu svého PC, která se pak rozšíří do celé sítě.

Aby tyto aktivity mohly eliminovat, musejí dnes podniky jednak nastavit adekvátní bezpečnostní politiku a potom na její podporu využít následující způsoby filtrování obsahu:

  • Prevence publikování definovaných klíčových slov na stránky sociálních médií;
  • Blokování příchozích a odchozích typů souborů přes sociální média (např. excelových tabulek či databází);
  • Blokování přístupu na podezřelé webové stránky, především s herní tématikou.

„Pokud mají síťoví administrátoři dnes k dispozici pouze nástroje typu měření rychlosti připojení, odezvy sítě apod., nebudou pravděpodobně schopni včas identifikovat hrozbu kybernetického útoku či neautorizovaného využití sítě,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „Již téměř rok nabízíme velmi výhodný licenční model GFI Unlimited, který SMB firmám umožňuje snadno rozšířit své portfolio bezpečnostních nástrojů na úroveň komplexního zajištění integrity podnikových sítí.“

Součástí licenčního modelu GFI Unlimited, které umožní se účinně bránit proti rostoucím útokům na firemní sítě, jsou řešení GFI Languard pokrývající komplexní potřeby k prevenci běžných hrozeb a automatizovaný patch management, Exinda Network Orchestrator k monitoringu využití síťových zdrojů a identifikaci neobvyklého chování, Kerio Control k monitorování uživatelských aktivit, filtrování obsahu a ochraně před viry a malwarem, a GFI EventsManager ke sběru a zpracování bezpečnostních logů.