NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Indické telekomunikační společnosti nasadily do konce roku 33 000 základnových stanic 5G

5G technology India

Indičtí operátoři Reliance Jio Infocomm a Bharti Airtel nasadili ke konci roku téměř 33 000 základnových stanic pro služby 5G, uvedl místní tisk.

Jen v prosinci oba operátoři nasadili kolem 10 000 základnových stanic 5G po celé zemi, podle zdrojů z ministerstva telekomunikací (DoT).

Ministerstvo komunikací dříve informovalo, že tito dva operátoři nasadili k 26. listopadu 21 000 základnových stanic pro služby 5G.

Podle zprávy Reliance Jio Infocomm nasazuje základnové stanice 5G rychlejším tempem než Airtel. Je to proto, že Reliance musí nastavit samostatnou 5G síť, která vyžaduje větší počet 5G rádií ve srovnání se sítí Bharti Airtel NonStandalone (NSA).

Zpráva také uvedla, že hlavní město Dillí soustřeďuje téměř jednu třetinu všech základnových stanic 5G v zemi.

V současné době společnost Reliance Jio zavádí 5G v pásmech 700 MHz a 3,3 GHz, zatímco Bharti Airtel nasazuje technologii 5G prostřednictvím pásma spektra 3,3 GHz.

Zatímco Reliance Jio oznámila plány na dosažení celostátního pokrytí 5G do prosince 2023, Bharti Airtel si klade za cíl nabídnout plné 5G pokrytí v celé Indii do března 2024.

Společnost Reliance Jio Infocomm již spustila beta zkušební verzi svých 5G služeb v částech Dillí, Varanasi, Bombaji, Nathdwara, Hyderabad, Pune, Bengaluru, Kalkata, Chennai a Gujarat. 28. prosince telco spustilo 5G služby v Lucknow, Trivandrum, Mysuru, Nashik, Aurangabad, Chandigarh, Mohali, Panchkula, Zirakpur, Kharar a Derabassi.

Mezitím již indické telco Bharti Airtel poskytuje služby 5G v 17 městech po celé zemi.

V říjnu Bharti Airtel spustil 5G služby v Dillí, Bombaji, Chennai, Bengaluru, Hajdarábádu, Siliguri, Nagpur a Varanasi.

Nabídka je v současné době k dispozici také v částech Panipat, Gurugram, Guwahati, Patna, Lucknow, Shimla, Imphal, Ahmedabad a Gandhinagar

Kromě toho má operátor za cíl v blízké budoucnosti spustit 5G ve městě Kalkata.

Mezitím Vodafone Idea jedná s několika prodejci o dodávce 5G zařízení. Telco rovněž usiluje o získání finančních prostředků na spuštění své 5G sítě.

Indický státní telekomunikační operátor Bharat Sanchar Nigam Limited (BSNL) by mohl podle nedávných tiskových zpráv spustit služby 5G do srpna příštího roku.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: Freepik/starline

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »