NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Indická TCS dostává od BSNL objednávku na 4G síť v hodnotě 1,83 miliardy dolarů

4G Indie

Indický státní operátor Bharat Sanchar Nigam Limited (BSNL) si objednal infrastrukturní vybavení a software v hodnotě 1,83 miliardy dolarů od místní IT společnosti Tata Consultancy Services (TCS).

Poskytnutí tohoto telekomunikačního zařízení připraví BSNL cestu k tomu, aby mohla plně spustit svou 4G síť po celé Indii. Začátkem tohoto měsíce skupina ministrů schválila proof-of-consorcium TCS pro BSNL s využitím původního technologického zásobníku a dala společnosti souhlas k vystavení nákupní objednávky.

Podle předchozích zpráv indická vláda uvedla, že pouze indičtí prodejci telekomunikací budou moci dodávat zařízení pro státní telekomunikační společnosti BSNL a projekty 4G a 5G společnosti MTNL v rámci úsilí země snížit závislost na mezinárodních poskytovatelích.

Podle nedávných zpráv se BSNL snaží zpočátku poskytovat služby 4G v telekomunikačních kruzích s vysokými příjmy v Indii. V současnosti patří Kerala, Maharashtra, Tamil Nadu, Karnataka a Paňdžáb mezi kruhy s vysokými příjmy státního operátora.

V rámci pilotního projektu pro 4G rozmístila BSNL 200 lokalit ve třech okresech Paňdžábu – Ferozepur, Pathankot a Amritsar. BSNL bude poskytovat služby 4G prostřednictvím frekvenčního pásma 2,1 GHz.

Podle předchozích zpráv BSNL očekává, že pokryje všechny telekomunikační kruhy v Indii svými 4G službami do konce nadcházejícího finančního roku, který skončí v březnu 2024.

V lednu tamní ministr železnic, komunikací, elektroniky a informačních technologií Ashwini Vaishnaw řekl, že BSNL by mohla spustit technologii 5G v březnu 2024. Vaishnaw také objasnil, že zpočátku bude 5G síť BSNL založena na architektuře NonStandalone (NSA).

V prosinci 2022 BSNL požádala indickou vládu o větší spektrum pro budoucí nasazení technologie 5G.

BSNL podle předchozích zpráv pravděpodobně spustí 5G služby v pásmech 600 MHz, 3,3 GHz a 26 GHz. Tato pásma spektra byla vyhrazena ministerstvem telekomunikací a po spuštění 4G budou všechna místa upgradována na 5G.

V současnosti Bharti Airtel i Reliance Jio Infocomm nabízejí sítě 5G ve všech velkých městech po celé zemi. Zatímco Jio nabízí samostatnou technologii 5G (SA), Airtel se rozhodl pro nesamostatnou technologii 5G (NSA).

Ministr telekomunikací Ashwini Vaishnaw nedávno ujistil, že Indie nezažije monopol nebo duopol v telekomunikačním sektoru, přičemž BSNL se ukáže jako velmi stabilní hráč.

„Ne, nesměřujeme k monopolu. Ani duopol tam nebude. BSNL přichází jako velmi stabilní hráč na trhu,“ odpověděl ministr na otázku ohledně dluhových problémů, které aktuálně ovlivňují Vodafone Idea, a současných finančních problémů, kterým čelí Bharti Airtel.

Domácí telekomunikační trh má v současnosti tři soukromé společnosti – Reliance Jio Infocomm, Bharti Airtel a Vodafone Idea.

Zdroj: rcrwireless.com