NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Helios Towers expanduje na Střední východ s Omantelem

telecom tower 5G

Díky dohodě o pronájmu zhruba 3 000 mobilních stanic za 575 milionů USD od společnosti Omantel se Helios Towers oficiálně rozšiřuje na Střední východ. Dohoda, kterou společnost uvedla do souladu s její růstovou strategií, by podle očekávání měla během prvního provozního roku vydělat 59 milionů dolarů.

“Omán považujeme za velmi atraktivní a podpůrný trh pro zahraniční investice se silným růstem a vzrušujícími vyhlídkami do budoucna,” řekl Kash Pandya, výkonný ředitel společnosti Helios Towers. “Budeme dále investovat kapitál v Ománu, protože přidáme počet věží prostřednictvím BTS vývoje a kolokací na zelené louce, zdokonalíme současné portfolio věží a vyvine talentovaný místní ománský tým.”

V současné době má Helios celkem 7 356 umístění v deseti afrických zemích a v poslední době společnost uzavřela dohody s Airtel Africa na Madagaskaru a v Malawi, koupila 1 299 věží za 108 milionů dolarů a přiměla operátora, aby souhlasil s exkluzivními jednáními o infrastrukturních aktivech na dvou dalších trzích.

„Díky akvizici, která nás etablovala jako předního operátora věží v Ománu, očekáváme dosažení našeho skupinového cíle 12 000+ věží v dostatečném předstihu před plánem, a zároveň posílíme naše podnikání prostřednictvím dalších výnosů z tvrdé měny a diverzifikace do jednoho z nejrychlejších rostoucí trhy na Středním východě,“ uvedla Pandya.

„Prodej naší pasivní infrastruktury věží je v souladu s naší strategií rozvoje světových strategických a pokročilých komunikačních sítí v Ománu a vytváření nejvyšší hodnoty a efektivity ve prospěch našich akcionářů, zákazníků a partnerů,“ řekl Talal Said Al Mamari, generální ředitel společnosti Omantel, dodal, že tento krok také umožňuje společnosti zpeněžit své věže na „vysoce atraktivních úrovních ocenění, uvolnit rozvahu a urychlit rozvoj sítě v pokročilých technologiích nové generace“.

Kromě prodeje mobilních věží, který zahrnuje leasingovou a servisní smlouvu na dobu 15 let s možnostmi obnovy, zahrnuje dohoda také závazek společnosti Helios vybudovat minimálně dalších 300 nových věží během příštích sedmi let.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »