NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Stolní switch s bohatou nabídkou portů a podporou PoE

TP-Link TL-SL1311MP

Nový stolní switch (přepínač) TP-Link TL-SL1311MP disponuje bohatou nabídkou portů a slotů, mimo jiné 8 porty 10/100 Mbit/s, 2 gigabitovými porty RJ45 či 8 porty PoE+.

Plug and Play pro zapojení bez nastavování

Novinka podporuje technologii Plug and Play, a tak jednotlivá připojovaná zařízení nemusíte vlastně vůbec nijak složitě nastavovat. Stačí switch zapojit do elektřiny, připojit koncové zařízení a dále propojit switch s routerem pro spojení se světem a je to. Ke zmíněným koncovým zařízením mohou patřit třeba IP telefony, IP kamery, přístupové body, síťové video rekordéry, počítače a tiskárny.

Technologie PoE+ pro napájení

Nový switch od TP-Linku podporuje standard PoE+ (802.3af/at) s až 30W napájením na každém z osmi portů. Celková kapacita činí 124 W. Kompatibilní koncová zařízení tak můžete napájet přímo přes ethernetový kabel, čímž odpadá nutnost natahování elektrických kabelů do míst, do nichž chcete tato zařízení umístit.

Switch TP-Link TL-SL1311MP je obzvláště vhodný pro dohledové systémy, protože nabízí v rozšířeném režimu až 250m vzdálenost přenosu napájení PoE. IP kamery tak můžete umístit například i po celém průmyslovém areálu. Rychlost portů v rozšířeném režimu se přirozeně sníží (na 10 Mb/s), nicméně se stále jedná o výborně a prakticky využitelné řešení. Bez rozšířeného režimu činí maximální vzdálenost přenosu napájení PoE 100 metrů.

Pokročilé bezpečnostní funkce

Přepínač dále disponuje režimem izolace dat, který je možné aktivovat jediným kliknutím. Díky tomu zamezíte sledování a narušení bezpečnosti zvenčí. Switch díky tomu dokáže izolovat zahlcení všesměrovým vysíláním, čímž zlepší zabezpečení a datové přenosy v síti LAN.

K dispozici je též automatická detekce a restart napájených zařízení, která se přepnou do offline režimu nebo nereagují. Správci sítě tak mají zajištěný stabilní provoz zařízení připojených k portům PoE, aniž by bylo třeba provádět manuální monitorování a restart.

Inteligentní řízení spotřeby

V neposlední řadě je switch vybaven systémem inteligentního řízení spotřeby. To znamená, že ve chvíli, kdy celková spotřeba překročí 66 W, je automaticky odpojen port s nižší prioritou. Nedojde tak k přetížení napájecího zařízení a současně je zachována funkce prioritního koncového zařízení, například přístupového bodu či kamery.

Klíčové vlastnosti TL-SL1311MP:

  • 8 portů RJ45 10/100 Mbit/s, 2 gigabitové porty RJ45 a 1 gigabitový port SFP
  • 8 portů PoE+ přenáší data a napájení v jednotlivých kabelech.
  • Podporuje napájení PoE s kapacitou až 30 W pro každý port PoE.
  • Podporuje napájení PoE s celkovým výkonem až 124 W ze všech 8 portů PoE.
  • Podporuje zařízení PD v souladu se standardem IEEE 802.3af/at.
  • Přenos dat a napájení na vzdálenost až 250 m v rozšířeném režimu.
  • Režim izolace umožňuje jedním kliknutím oddělit přenos dat klientů k zajištění vyššího zabezpečení a výkonu.
  • Automatické obnovení PoE zaručuje spolehlivý provoz zařízení PoE díky automatickému restartování vypadlých nebo nereagujících napájených zařízení.
  • Konstrukce bez ventilátoru snižuje spotřebu energie a zajišťuje tichý provoz v místě instalace.
  • Zapojení „Plug and Play“ bez nutnosti konfigurace

TZ

@RadekVyskovsky