NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

FCC chce zvýšit minimální širokopásmové rychlosti na 100/20 Mbps

FCC broadband

Jak rychlý by měl být přístup k internetu, aby byl považován za „širokopásmový“? Federal Communications Commission chce zvýšit minimální požadovanou rychlost pro širokopásmové připojení, kterou v současnosti považuje za minimálně 25 Mbps upstream a 3 Mbps downstream, na 100/20 Mbps.

Tato minimální rychlost širokopásmového připojení se v průběhu let zvýšila a od roku 2015 nebyla aktualizována. Nyní FCC navrhuje, aby její širokopásmová metrika dosáhla velkého skoku na 100/20 Mbps.

Definice širokopásmové rychlosti podle FCC je důležité číslo, protože poskytuje minimální výkonnostní úroveň, která musí být splněna, aby bylo možné získat federální dotace univerzální služby. Ačkoli některé další metriky pro „širokopásmové připojení“ existují napříč konkrétními federálními programy nebo odděleními – zejména masivní investice do širokopásmového připojení podle zákona o investicích do infrastruktury a pracovních míst z roku 2021 vyžadují výkonové minimum 100/20 Mb/s – federální a státní programy financování širokopásmového připojení se často řídí základní požadavky na výkon od FCC.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »