NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Dish Network prodává spektrum a zákazníky Liberty Latin America

network telco Latin America

Liberty Latin America koupí kombinovaná aktiva od společnosti Dish za zhruba 256 milionů dolarů.

Dish Network prodává spektrum a přibližně 120 000 předplacených zákazníků Boost Mobile v Portoriku a na Amerických Panenských ostrovech do Liberty Latin America.

Pro Liberty Latin America znamená dohoda s Dish přístup k „cennému spektru nízkého, středního a vysokého pásma“, o kterém senior viceprezident operátora Vivek Khemka řekl, že mu umožní „přidat další kapacitu, zvýšit rychlosti a posílit [svou] vedoucí mobilní síť 5G”.

Dish Network má dluh ve výši zhruba 21 miliard dolarů, přičemž 5 miliard má být splatných v letech 2024 a 2025 a rozhodnutí o prodeji uvolní určitý kapitál. Dish dále považuje trhy Portorika a Amerických Panenských ostrovů za konkurenční a vystavené výzvám počasí, a proto věří, že tím, že tam nebude muset rozšiřovat své sítě, dojde ke značným úsporám kapitálu.

„Tato transakce posílí konkurenci na bezdrátovém trhu v Portoriku a USVI a zároveň poskytne Dish další kapitál, aby se mohla soustředit na naše bezdrátové podnikání ve Spojených státech,“ komentoval Tom Cullen, výkonný viceprezident Corporate Development ve společnosti Dish Network.

Vzhledem ke zklamání ze třetího čtvrtletí společnosti Dish Network se prodej zdá jako dobrý nápad. Akcie společnosti se propadly na 25leté minimum a společnost vykázala čistou ztrátu 139 milionů dolarů, zatímco ve stejném čtvrtletí loňského roku společnost vykázala čistý příjem 412 milionů dolarů. Obchod s placenou televizí ztratil ve 3. čtvrtletí 64 000 předplatitelů ve srovnání s čistým přírůstkem 30 000 předplatitelů ve 3. čtvrtletí 2022. Společnost měla ve 3. čtvrtletí čistou ztrátu 225 000 bezdrátových předplatitelů ve srovnání s čistým nárůstem o 1 000 ve čtvrtletí předchozího roku. Dish Wireless má 7,5 milionu bezdrátových předplatitelů.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »