NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Chytrý řízený přepínač s pětibarevnou signalizací rychlosti

XS1930 Series switch

Multigigabitový přepínač XS1930 nabízí flexibilní rychlost připojení k síti, lepší konektivitu a unikátní signalizaci dosažené rychlosti pomocí vícebarevných diod pro vyšší uživatelský komfort a přehled.

Společnost Zyxel Networks na trh uvedla nový 10/12portový multigigabitový řízený přepínač řady XS1930, který malým a středně velkým organizacím pomůže dosáhnout vyšší síťové flexibility a plně využívat nejnovější technologii WiFi 6.

Zavedení nového standardu WiFi 6 má pro uživatele celou řadu výhod včetně vyšší rychlosti a lepší konektivity, ale na druhou stranu také klade více nároků na stávající síťovou infrastrukturu. Klíčem k zajištění spolehlivé páteře sítě, která společnostem umožní využívat potenciál standardu WiFi 6 na maximum, jsou multigigabitové síťové přepínače.

Gigabitové přepínače většinou poskytují rychlost buď 1 G, nebo 10 G, což zbytečně omezuje možnosti uživatelů, kteří chtějí do sítě přidat zařízení dosahující rychlosti 2,5 G nebo 5 G. Nejnovější multigigabitový přepínač Zyxel XS1930 podporuje variabilní rychlosti od 100 M přes 1 G, 2,5 G, 5 G až po 10 G, takže se dokonale hodí pro aplikace a zařízení vyžadující různé rychlosti připojení k sítím v malých a středně velkých organizacích. Při přechodu na řadu XS1930 lze využít stávající kabeláž, což uživatelům umožňuje vytěžit maximum z předchozích investic do infrastruktury a síť dále rozšiřovat a zrychlovat.

Sítě tvořené různě rychlými zařízeními a kabely o různé délce a kvalitě se často vyznačují různými fyzikálními parametry, kvůli čemuž lze jen stěží určit skutečnou rychlost každého připojení. Přepínače řady XS1930 jsou jako první na trhu vybaveny pětibarevnými diodami, které různé rychlosti indikují různými barvami, a tím správcům umožňují snadno určit skutečnou rychlost sítě pouhým pohledem na indikační diody. Barevná signalizace usnadňuje identifikaci rychlosti portů a v konečném důsledku také proces údržby sítě.

Rostoucí popularita a stále širší uplatnění mobilních zařízení, internetu věcí a produktů standardu WiFi 6 zvyšuje také požadavky na napájení. Model XS1930-12HP proto podporuje nejnovější standard IEEE 802.3bt (PoE++) a disponuje celkovou kapacitou napájení až 375 W, která splní vysoké nároky většiny zařízení standardu WiFi 6.