NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

CareAR nově spolupracuje s Verizon Business, pomocí 5G sítě chtějí zlepšit služby zákazníkům

CareAR Augmented Reality

Verizon Business a CareAR oznámily uzavření strategického partnerství. Cílem spolupráce je zlepšení služeb, které CareAR nabízí jak svým technikům, tak i zákazníkům. Propojením 4G a 5G sítí společnosti Verizon s možností okamžitého využití výpočetní technologie s rozšířenou realitou CareAR a platformy založené na umělé inteligenci budou moci techničtí pracovníci řešit problémy se servisem proaktivně i na dálku, a to mnohem rychleji, efektivněji a bezpečněji než dosud.

Aby firmy udržely svoji konkurenceschopnost a dokázaly přilákat špičkové talenty ve svém oboru, musí mít promyšlený program digitální transformace a využívat nejmodernější technologie a řešení tak, aby vyhověly globálním požadavkům na trhu práce. Spolupráce společnosti Verizon s CareAR chce transformaci běžných pracovních procesů napomoci využitím jak síťové technologie, tak i umělé inteligence a rozšířené reality. Toto spojení umožní rychlé vzdělávání a zaškolování nové digitálně zběhlé generace pracovníků, čímž dojde ke snížení zátěže zaměstnanců v tomto nebývale náročném období dynamického rozvoje na trhu práce.

Verizon společně s CareAR plánují v rámci svého portfolia produktů a služeb poskytovat technickou podporu a odborné řešení problémů v reálném čase. Tím chtějí vytvořit nový standard v podobě samoobslužných funkcí a personalizovaných návodů jak pro zákazníky, tak i samotné technické pracovníky v terénu.

„V oblasti globální pracovní síly jsme zaznamenali dramatický posun. Naším posláním je pomáhat našim zákazníkům se v současné době zorientovat a zároveň nacházet strategické cesty pro inovaci a růst,“ říká Sampath Sowmyanarayan, hlavní finanční ředitel společnosti Verizon Business. „Prostřednictvím 5G a edge computingu můžeme společnosti CareAR pomoci poskytnout pokročilé funkce umělé inteligence a rozšířené reality na běžných mobilních zařízeních, chytrých brýlích nebo na dronech. Tím se zlepší jejich výkonnost a navíc i poskytneme kvalitnější uživatelské zážitky,“ dodává.

„CareAR se zaměřuje na zpřístupnění odborných znalostí – okamžitě a v souvislostech. Uživatelé se mohou na vyžádání spojit s odborníky nebo využít přístupu k instruktážnímu obsahu, který obdrží přímo na své preferované zařízení,” uvádí prezident CareAR Sam Waicberg. „Partnerství s Verizonem nám umožňuje posunout tyto možnosti ještě dále. U zákazníků to následně vede k lepším prožitkům a obecně pomáhá poskytovatelům služeb řešit velké výzvy – jako například snížení uhlíkové stopy a řešení nedostatku kvalifikovaných odborníků,” doplnil šéf společnosti CareAR.

V roce 2020 oznámila společnost Verizon Business spuštění virtuálního asistenta v podobě video chatovací aplikace. Ta organizaci pomáhá navigovat uživatele v oblasti covidových bezpečnostních opatření a také distančních požadavků na zákaznickou podporu. Spolupráce s CareAR pak umožňuje společnosti Verizon urychlit iniciování jejich vize vzdálené podpory pro zákazníky, zaměstnance a terénní techniky a zaměřit se na integraci pokročilých funkcí rozšířené reality a umělé inteligence, které umožňují vlastní proaktivní řešení potíží ze strany samotných uživatelů.

TZ

@RadekVyskovsky

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »