NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Bezdrátový přístupový bod s Wi-Fi 6 pro posílení firemní sítě

Bezdrátový přístupový bod TP-Link s Wi-Fi 6

Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, představuje na trhu novinku v podobě bezdrátového dvoupásmového multigigabitového přístupového bodu (AP) EAP650 (AX3000), který podporuje Wi-Fi 6 a je určený pro montáž na strop.

Vysoké rychlosti a dvojnásobná kapacita

Novinka díky podpoře standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) nabízí ultra vysoké přenosové rychlosti ve dvou pásmech, a to s kombinovanou rychlostí 2 976 Mb/s. Z toho ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz se jedná o 574 Mb/s a v pásmu 5 GHz o 2 402 Mb/s. Navíc je přístupový bod vhodný pro prostředí s vysokou hustotou provozu, neboť podporuje technologii HE160 (160MHz kanál), a má tak dvojnásobnou kapacitu pro data přenášená během špičky v jednom datovém proudu.

Určený je například pro provozy jako pohostinství, restaurace, obchodní centra, zasedací místnosti či vlaková nádraží. Použití v místech s hustým provozem napomáhají i nejnovější technologie standardu Wi-Fi 6 (802.11ax), jako jsou 1024-QAM a OFDM s dlouhým trváním symbolu. Pro vyšší rychlosti připojení většího množství koncových zařízení připojených současně jsou tu i technologie OFDMA či MU-MIMO.

Omada SDN je inteligentní cloudové řešení

Inteligentní cloudové řešení Omada SDN pro firemní sítě je platformou softwarově definovaných sítí, která integruje síťová zařízení včetně přístupových bodů (AP), jako je EAP650, ale také switchů a bran. Výsledkem je výkonná firemní síť s vyšší efektivitou, zabezpečením a spolehlivostí. K dispozici je taktéž 100% centralizovaná cloudová správa celé sítě, a to odkudkoliv prostřednictvím jediného rozhraní.

Samotný přístupový bod TP-Link EAP650 je možné zapojit do meshové sítě podobného názvu Omada Mesh, což znamená ještě sjednocenější síť i díky bezdrátové konektivitě mezi jednotlivými přístupovými body k získání prodlouženého dosahu a flexibilního nasazení.

Gigabitový ethernetový port a PoE+

Přístupový bod TP-Link EAP650 dále disponuje gigabitovým ethernetovým portem pro gigabitové připojení, což znamená lepší a rychlejší spojení se světem prostřednictvím bezdrátové sítě Wi-Fi. Díky kompatibilitě se standardem 802.3at PoE+ (Power-over-Ethernet) je řešení vhodné pro flexibilní nasazení, neboť k tomuto stropnímu přístupovému bodu budete muset natahovat jen jediný kabel pro data i napájení, a to právě ten ethernetový. Samozřejmostí je však i možnost klasického napájení přes DC adaptér do zásuvky, který je přirozeně součástí balení.

Roaming bez komplikací i zvýšená účinnost sítě

Roaming automaticky přepíná klienty na přístupový bod s optimálním signálem, zajišťuje plynulé přepínání při pohybu v pokryté oblasti a umožňuje nepřerušovaný chod citlivých aplikací, jako jsou VoIP a videokonference.

Kromě toho je díky řadě pokročilých funkcí posílena účinnost a efektivita sítě. Za všechny jmenujme Band Steering pro automatický přesun dvoupásmových zařízení do 5GHz pásma; Load Balance (vyrovnávání zatížení) pro bezproblémové využití sítě v prostředí s vysokou hustotou provozu; a Airtime Fairness pro zvýšení propustnosti pro zařízení se starší Wi-Fi technologií.

Zabezpečená síť s přihlášením pro hosty

Přihlášení do sítě pro hosty (pomocí až 16 identifikátorů SSID, tedy názvů sítě) můžete zabezpečit ověřením přes Facebook nebo SMS, což znamená vyšší úroveň zabezpečení i zjednodušený proces přihlašování. A za zmínku jistě stojí i výrazně menší provedení oproti předešlému modelu, elegantní průmyslový design, a snadnější montáž na strop.

TZ

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »