NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

AVM FRITZ!Box 5530 Fiber získává certifikaci od Broadband Forum

FRITZ!Box 5550

V průběhu minulého roku představila společnost AVM model FRITZ!Box 5550, který je určen pro připojení k Internetu prostřednictvím nejnovější generace optických sítí.

Tento měsíc získal AVM FRITZ!Box 5530 Fiber od Broadband Forum certifikaci BBF.247, která potvrzuje, že produkt vyhovuje oficiálnímu mezinárodnímu standardu ITU G.9807.1 pro symetrické optické sítě typu 10 Gbit/s Passive Optical Network (XGS-PON).

AVM FRITZ!Box 5550 tak plně podporuje vysokorychlostní Internet po optických přípojkách typu G-PON, XGS-PON nebo v point-to-point sítích (AON). Pro realizaci lokální sítě je důležitá rovněž implementace nejnovějšího standardu pro bezdrátové sítě s označením Wi-Fi 6, respektive Wireless AX. Díky tomu je možná bezdrátová konektivita na rychlostech až 2400 Mbit/s v pásmu 5 GHz, respektive až 600 Mbit/s v pásmu 2.4 GHz. K dispozici je rovněž 2.5 Gbit/s LAN port.

Přes všechny technické vymoženosti se všechny produkty AVM vyznačují snadnou použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Proto i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem mohou bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »