NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Arctic Space & Viasat uvádí na trh novou pozemní stanici ve švédském Öjebynu

Arctic Space Technologies

Společnosti Arctic Space Technologies a Viasat oficiálně spustily novou anténu pozemní stanice ve švédském Öjebynu.

V únoru společnost Viasat Inc. oznámila, že umístí satelitní anténu pozemní stanice na místě Arctic Space v Piteå.

“My v Arctic Space jsme byli šťastní, že jsme minulý pátek otevřeli dveře úžasnému zahajovacímu ceremoniálu,” uvedl Arctic Space v příspěvku na LinkedInu. „Přijeli jsme až z USA a přivítali jsme Steva Tanouse, ředitele RTE ve společnosti Viasat Inc., našeho nového partnera, který oficiálně oznámil otevření závodu Lita v Öjebynu, Piteå.“

Parabola je součástí nové nabídky společnosti Viasat v reálném čase (RTE) Ground-Station-as-a-Service (GSaaS), která poskytuje satelitním operátorům a zákazníkům časové sloty na sdílených anténách, spíše než vyžaduje vyhrazenou infrastrukturu pozemních stanic.

Nové zařízení RTE ve městě Piteå bude hostit celkem čtyři 7,3metrové antény Viasat v pásmu S/X/Ka a související infrastrukturu. Zákaznické satelity se budou moci připojit k pozemní stanici RTE společnosti Viasat až devětkrát denně.

Společnost Arctic Space Technologies provozuje pozemní stanici vedle datového centra provozovaného společností EcoDataCenter a je k němu připojena. Švédská pozemní stanice byla postavena v roce 2021.

AST uvedla, že požadované stavební práce pro tuto parabolu byly dokončeny během pouhých tří týdnů během léta a instalace antény byla provedena během pouhých dvou týdnů v lednu 2022. Infostellar na místě loni nainstaloval anténu také.

Společnost AST uzavřela partnerství s EcoDataCenter v červnu 2020, aby lokalizovala a propojila infrastrukturu pozemních stanic se zařízeními Piteå. Datová centra – získaná v rámci fúze s Fortlax v roce 2019 – se skládají ze dvou budov poháněných vodní elektrárnou a druhého místa EMP-chráněného v oblasti. Rozloha společnosti ve městě činí celkem 3 250 m2 s výkonem 4,5 MW.

Ve Spojeném království společnost Arqiva nainstalovala devítimetrovou anténu v pásmu Ku pro Viasat v jednom ze svých britských teleportů. Sestavení dokončené za pouhých osm týdnů je určeno pro telemetrii, sledování a ovládání (TT&C) nadcházejících tří satelitů ViaSat-3.

Zdroj: datacenterdynamics.com

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »