NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Volvo Group nasazuje soukromou síť LoRaWAN pro prediktivní údržbu a další

Volvo Group

Člověku by bylo odpuštěno, kdyby si myslel, že hra zvaná Průmysl 4.0 je celá o zbrusu nových soukromých sítích 5G. Jistě to tvrdí stroj na humbuk v telekomunikacích a velká část telekomunikačního odborného tisku. Průmyslová inteligence však ještě s 5G jasně nezačala (a zatím s ním příliš daleko nezašla). Místo toho se průmysl docela dobře sžil s technologiemi Wi-Fi a optických vláken a spoustou dalších. LoRaWAN je jednou z nich.

Stejně jako většina z nich již léta umožňuje privátní sítě – i když humbuk kolem „soukromých sítí“ má tendenci být posedlý celulárními sítěmi. Jde pouze o to, že zmínka o LoRaWAN, nízkoenergetické širokoúhlé (LPWA) technologii, která léta dělala oslí práci IoT, by v tiskovém oznámení velké automobilky o optimalizaci Průmyslu 4.0 neměla být překvapením.

Takže k novinkám: Volvo Group, švédský výrobce nákladních vozidel, nasadil soukromou síť LoRaWAN v závodě v Lyonu ve Francii, aby řídil svá autonomně řízená vozidla (AGV), přepravující díly po výrobním podlaží. Aby bylo jasno, Volvo nepoužívá LoRaWAN k organizování flotily kolových logistických robotů, jako je tomu u klasického soukromého použití 5G. Místo toho používá LoRaWAN pro prediktivní údržbu.

Což je samozřejmě klasický případ použití pro průmyslový IoT – spouštění živé diagnostiky ze strategicky umístěných senzorů IoT pro měření stavu průmyslových strojů, ať už statických nebo mobilních. Tato zpráva je připomínkou toho, že klasický internet věcí – běžící na skromných sítích LPWA různého druhu, vyvíjených po mnoho těžkých let – stále funguje, funguje dobře a ospravedlňuje deklamativní typ prohlášení tisku. „Nové vzrušující příležitosti,“ stálo v něm.

Konkrétně Volvo Group používá AGV k přepravě těžkých motorů – pro nákladní automobily, lodě a průmyslové energetické systémy – po dílně v Lyonu. Běží na 24voltové baterie, které selžou, když napětí klesne pod 22 voltů, a zastaví flotilu AGV a zablokují výrobní řetězec. Společnost uvedla, že problémy s napájením její flotily AGV způsobily pokles výroby o přibližně dva motory za týden. Řešení založené na LoRaWAN to vyřešilo.

Prohlášení zní: „Tým zpočátku zkoumal Wi-Fi, ale pásmo Wi-Fi 2,4 GHz již bylo použito pro kritické procesy… [Takže] se podíval na LoRaWAN… [– který] je ideálně vhodný pro výrobní proces, protože poskytuje schopnost dlouhého dosahu, dobrou odolnost proti rušení a zabezpečenou a flexibilní síťovou architekturu. Tým nainstaloval… senzor(y) LoRaWAN na každé AGV, aby mohl pravidelně přijímat údaje o napětí o úrovni baterie nebo poruchách.”

„Tým údržby dostává pravidelná upozornění, což poskytuje více času na přesun AVG do nabíjecího bodu bez blokování výrobní linky. Mohou také organizovat zásahy v případě selhání baterie. Kompletní systém pro prediktivní údržbu nyní zahrnuje senzor LoRaWaN nainstalovaný na každém AVG, soukromou síť LoRaWAN, platformu údržby a mobilní aplikaci a obrazovky zobrazující stav jakéhokoli AVG v reálném čase.“

Volvo Group přišla s hardwarem od Multi-Tech a cloudovou platformou od PTC (Thingworx). Uvedla, že do sítě byly přidány nové senzory pro další účely, včetně senzorů teploty a vlhkosti pro zlepšení kvality vykreslování při lakování a tlakových senzorů pro monitorování zanášení filtrů.

Julien Bertolini, hlavní architekt řešení IoT v digitální a IT divizi Volvo Group, řekl: „Implementace rádiové infrastruktury v naší továrně byla výzvou a chtěli jsme mít síť LoRaWAN připojenou přímo k naší ethernetové síti, abychom se vyhnuli jakékoli závislosti na cloudu. Vybrali jsme bránu Multi-Tech LoRa s některými špičkovými výpočetními schopnostmi a robustními funkcemi kybernetické bezpečnosti, abychom ji úspěšně kvalifikovali prostřednictvím kompletního IT auditu.”

Zdroj: rcrwireless.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »