NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vláda Macaa vydává licence 5G společnostem CTM a China Telecom

Macau city

China Telecom a CTM (Macau Telecommunications Company) získaly po nedávném výběrovém řízení osmileté licence 5G.

V rámci dohody s vládou Macaa musí oba operátoři nabízet služby 5G na 50 procentech území do jednoho roku od udělení licence a poskytovat plné pokrytí celého území do 18 měsíců.

Než budou moci oba operátoři spustit služby 5G, musí vláda schválit ceník 5G každé telekomunikační společnosti. Tito dva operátoři byli jediní operátoři, kteří se ucházeli o licence, přičemž SmarTone a Hutchison’s 3 Macau odmítly šanci získat licence.

CTM říká, že má v úmyslu spustit svou službu 5G v Macau 14. listopadu a očekává, že do konce roku 2023 investuje 25,4 milionu dolarů.

Každá společnost musela zaplatit jednorázový poplatek 100 000 MOP (12 368 USD), přičemž existuje roční provozní poplatek ve výši pěti procent, který musí každý operátor zaplatit vládě.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: Getty Images

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »