NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Téměř tři čtvrtiny Čechů stále využívají nezabezpečené Wi-Fi

free WiFi bezpečnost

Téměř tři čtvrtiny Čechů využívají pro připojení k internetu nezabezpečené veřejné Wi-Fi sítě. Je to o zhruba 20 procentních bodů méně než před třemi roky. Dvě třetiny uživatelů veřejné Wi-Fi používají k e-mailové komunikaci a 14 procent k přihlašování do firemních systémů. Podobně rizikové je i přihlašování do internetového bankovnictví, k němuž veřejné sítě využívá třetina lidí. Vyplývá to z průzkumu mezi 1010 respondenty.

Způsob využívání veřejných Wi-Fi se podle průzkumu liší podle věku či vzdělání. Pro přístup k internetovému bankovnictví ho využívá 40 procent lidí ve věku do 35 let a polovina lidí se základním vzděláním, ale pouze 29 procent lidí ve věku 54 až 65 let a zároveň necelá třetina lidí se středoškolským či vysokoškolským vzděláním.

Pro práci tyto sítě využívá 17 procent lidí ve věku 36 až 45 let, ale jenom 12 procent lidí starších 54 let a 13 procent lidí do 26 let. Mladí lidé veřejné Wi-Fi využívají především pro přístup k sociálním sítím (83 procent), zatímco lidé nad 54 let hlavně k vyhledávání informací (73 procent). Varovné však je, že přes dvě třetiny respondentů ve všech kategoriích je využívají k četbě e-mailové komunikace.

Čtvrtina uživatelů nemá zabezpečený přístup k firemním datům a dalších 40 procent neví, jestli a jak je tento přístup zabezpečený. Pouze 36 procent lidí uvedlo, že pro přístup k firemním datům a systémům využívají VPN.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »