NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Shentel potvrzuje prodej věžové divize společnosti Vertical Bridge za 310 milionů dolarů

5G věž telco

Společnost Shenandoah Telecommunications Company (Shentel) souhlasila s prodejem svého portfolia věží společnosti Vertical Bridge za 310,3 milionu dolarů.

Americká společnost oznámila, že uzavřela kupní a prodejní smlouvu s Vertical Bridge.

Věžový byznys společnosti Shentel se skládá z 226 portfoliových lokalit.

Transakce podléhá obvyklým podmínkám uzavření a očekává se, že bude uzavřena tento měsíc.

„Výtěžek z prodeje našeho podniku Tower poskytne Shentelu další růstový kapitál na podporu plánovaného rozšíření naší obchodní řady Glo Fiber na přibližně 600 000 domů a podniků do konce roku 2026,“ řekl prezident a generální ředitel společnosti Shentel, Christopher. E. French.

„S očekávaným uzavřením této transakce a dříve oznámeným závazným financováním ve výši 356 milionů USD na podporu naší probíhající akvizice společnosti Horizon Telcom věříme, že naše kapitálová struktura je dobře vyvážená a poskytne budoucí finanční flexibilitu.”

Poskytovatel širokopásmových služeb Shentel vlastní rozsáhlou regionální síť s přibližně 9 000 kilometry optických vláken, která slouží zákazníkům ve venkovské Virginii, Západní Virginii, Marylandu a Pensylvánii.

V říjnu se společnost dohodla na získání komerčního poskytovatele optických vláken Horizon Acquisition Parent LLC (Horizon Telcom) za 385 milionů dolarů.

Akvizice pozemků s věžemi posílí vlastní portfolio Vertical Bridge v USA, které se skládá z více než 500 000 zařízení, včetně více než 11 000 vlastních a pronajatých věží.

„Věže jsou vysoce kvalitní aktiva s dostupnou kapacitou pro další nájemce a nacházejí se v oblastech, kde je obtížné postavit nové věže kvůli územním omezením a terénním problémům,“ řekl prezident a generální ředitel Vertical Bridge Ron Bizick. „Geografická koncentrace portfolia nabízí jedinečnou příležitost pro budoucí nasazení stávajících i nových technologií.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »