NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Satelitní poskytovatel Iridium podpoří jihokorejskou armádu konektivitou

Iridium SAT-PRE By Arion

Společnost Iridium Connectivity uzavřela partnerství s Ministerstvem obrany (MOD) Korejské republiky (ROK).

Díky tomu bude Iridium poskytovat konektivitu pro strategické použití v rámci vojenských operací Korejské republiky.

Satelitní společnost Iridium poskytne armádě ROK řadu služeb, včetně možností sledování polohy vojáků v reálném čase.

Společnost Iridium ve svém prohlášení uvedla, že její poskytovatel služeb Arion Communication Co. Ltd. a Správa obranného akvizičního programu (DAPA) ROK MOD dodali více než 1 000 zařízení Iridium Connected SAT-PRE (zařízení pro hlášení polohy).

Společnost tvrdí, že bude schopna posílit schopnosti armády ROK ve sledování dat.

Arion bude řídit vysílací čas satelitu Iridium přímo s ROK MOD.

SAT-PRE společnosti Arion podporuje aplikace Iridium Push-to-Talk (PTT) a Short Burst Data (SBD), jako je zasílání zpráv a určování polohy.

„Tato zakázka je obzvláště smysluplná, protože se nejedná pouze o dodávku satelitních terminálů, ale také o dodávku satelitního komunikačního systému, který lze plně integrovat do vojenského síťového systému, a vyznačuje se tím, že vynikající výkon SAT-PRE je založen na spolehlivosti sítě Iridium prostřednictvím četných testů na bitevním poli a lze jej využít ihned po vybalení s osvědčeným komunikačním výkonem,“ řekl Tony Park, CEO, Arion Communications.

„Naše pevné partnerství se společností Iridium nám umožnilo zajistit tuto rozsáhlou dodavatelskou smlouvu s MOD ROK a děkujeme společnosti Iridium za její podporu v průběhu let, a to i přes zdlouhavou časovou linii vyžadovanou povahou vojenských zakázek.”

„SAT-PRE je projekt, který má zajistit zbraňový systém se zlepšeným výkonem oproti stávajícímu polohovacímu zařízení pro hlášení polohy prostřednictvím domácího nákupu z roku 2021,“ dodal Young-geun Park, vedoucí oddělení programu sledování a elektronického boje, DAPA.

Poznamenal, že projekt prošel nákupním testem a hodnocením v listopadu předtím, než byla v prosinci podepsána smlouva na dodávku SAT-PRE se společností Arion.

Nedávno společnost Iridium potvrdila, že prodlouží životnost svých stávajících satelitů o pět let.

Iridium ve své čtvrtletní zprávě uvedlo, že prodlouží životnost své flotily satelitů Thales Alenia Space NEXT. Společnost uvedla, že to sníží náklady na odpisy společnosti Iridium o více než 100 milionů dolarů ročně.

Satelity společnosti Iridium pracují ve frekvenci připojení v pásmu L, v rádiovém spektru od 1 do 2 gigahertzů.

Původní satelity Iridium v pásmu L byly vypuštěny na konci 90. let a byly vyřazeny asi o 20 let později. Práce na flotile druhé generace společnosti – známé jako NEXT – začaly v roce 2017. Dnes síť zahrnuje 80 strojů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Iridium SAT-PRE By Arion

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »