NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Přepínače s unikátní možností flexibilního nastavení power budgetu PoE

NETGEAR GS108LP-PP a GS116LP-PP

Na trh přichází čtveřice 8- a 16portových nespravovatelných ethernetových přepínačů s unikátní zabudovanou technologií umožňující flexibilně měnit jejich power budget PoE bez nutnosti kupovat nový přepínač.

Mnoho dnešních malých a středních firem a chytrých domácností je čím dál častěji vybaveno IoT zařízeními, jako jsou IP bezpečnostní kamery, senzory, osvětlení LED či chytré zámky. S jejich rostoucím počtem však rostou také nároky na firemní či domácí síť, do níž jsou tato zařízení zapojena – zejména pak na power budget a jeho flexibilitu. Nové přepínače NETGEAR GS108LP/PP a GS116LP/PP jsou jako první na trhu vybaveny zabudovaným intuitivním voličem výkonu, který společně s možností flexibilní výměny externího napájecího zdroje umožňuje stávající power budget PoE kdykoli dle potřeby navýšit či naopak snížit.

 • GS108LP: 8portový gigabitový ethernetový PoE/PoE+ přepínač s 60W power budgetem.
 • GS108PP: 8portový gigabitový ethernetový PoE/PoE+ přepínač se 123W power budgetem.
 • GS116LP: 16portový gigabitový ethernetový PoE/PoE+ přepínač se 76W power budgetem.
 • GS116PP: 16portový gigabitový ethernetový PoE/PoE+ přepínač se 183W power budgetem.

V případě osmiportových přepínačů GS108LP/PP lze power budget PoE výměnou externího napájecího zdroje libovolně měnit v úrovních 60 W, 83 W a 123 W, u šestnáctiportových přepínačů pak v úrovních 76 W, 115 W a 183 W. Uživatel tak má možnost si například zakoupit přepínač s power budgetem 60 W s tím, že mu v současné době dostatečně vyhovuje, a později ho prostřednictvím výměny externího napájecího zdroje navýšit až na 123 W, nebo si rovnou zakoupit 123W přepínač a tento power budget v případě potřeby naopak postupně snižovat.

Klíčové vlastnosti nových přepínačů:

 • Osm až šestnáct gigabitových ethernetových PoE/PoE+ portů.
 • Flexibilní power budget PoE 60 W, 83 W a 123 W (GS108LP/PP) nebo 76 W, 115 W, 183 W (GS116LP/PP) s možností jeho navyšování či snižování prostřednictvím výměny externího napájecího zdroje.
 • Flexibilní možnosti umístění zařízení na stůl, do racku či na zeď.
 • 8Gb/s (8portové modely) či 16Gb/s (16portové modely) neblokovaná přepínací architektura nabízející maximální propustnost kabelového připojení bez přehlcení.
 • Plug-and-play pro automatické připojení zařízení k routeru či modemu.
 • LED ukazatelé informující o současné aktivitě každého z portu.
 • Bezvětrákové provedení zajišťující naprosto tichý chod zařízení.
 • Energy Efficient Ethernet.

Doživotní záruka

Na přepínače GS108LP/PP a GS116LP/PP se vztahuje unikátní kombinace doživotní hardwarové záruky a NBD výměny, která jejich prvním majitelům umožňuje poškozené zařízení nejen kdykoli reklamovat, ale zároveň si bezplatně zažádat o jeho výměnu během následujícího pracovního dne. Kompletní zákaznickou podporu těchto produktů doplňuje i stávající doživotní online technická podpora poskytovaná v nepřetržitém režimu 24/7*.

Cena a dostupnost

Přepínače GS108LP/PP a GS116LP/PP jsou v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR. Doporučená koncová cena osmiportových modelů začíná na 2 675 korun s DPH, šestnáctiportové modely jsou k dostání od 4 060 korun s DPH.