NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

PoE nyní u řiditelných stohovatelných gigabitových L3 switchů řady DGS-3630

D-Link_DGS-3630-28SC28TC28PC52TC52PC

Řada DGS-3630, pochválená uznávanou testovací společností Tolly Group za skvělý poměr cena/výkon, nabízí nyní modely s 28 nebo 48 porty pro napájení přes Ethernet.

Do portfolia stohovatelných switchů D-Linku přicházejí dva nové modely umožňující napájení připojených zařízení přes ethernetový kabel (PoE): DGS-3630-28PC s 24 GE PoE porty a DGS-3630-52PC s 48 GE PoE porty.

Díky vysoké hustotě portů, možnosti stohování a snadnému ovládání jsou switche řady DGS-3630 ideální pro širokou škálu aplikací – mohou pracovat na páteřní, distribuční nebo přístupové vrstvě. Jsou navrženy tak, aby pokryly celé spektrum požadavků na úrovni od malých a středních firem (SME) až po velké firmy a poskytovatele internetového připojení (ISP).

Začátkem tohoto roku byl switch řady DGS-3630 otestován nezávislou společností Tolly Group, předním světovým poskytovatelem uznávaných testovacích služeb pro dodavatele IT produktů a služeb. Ve zprávě se uvádí, že switch D-Link DGS-3630 si vedl ve všech výkonnostních testech stejně nebo lépe než konkurenční systém.

GS-3630-52PC z nich dělá ideální řešení pro vybudování neuvěřitelně rychlé a zároveň robustní bezdrátové sítě 802.11ac. Vysoká hustota portů a nadstandardně dimenzovaný výkon PoE napájení umožňují připojit a napájet několik velmi výkonných bezdrátových přístupových bodů pomocí jediného switche. Funkce správy provozu spolu s 10 gigabitovým připojením pomáhá optimalizovat funkčnost sítě a odstranit potenciální úzká místa.

Řada DGS-3630 podporuje stohovací technologii, která dovoluje propojit až 9 switchů do jednoho fyzického stohu disponujícího až 432 gigabitovými ethernetovými porty, což umožňuje flexibilně navyšovat kapacitu sítě podle aktuálních potřeb. Stohování zvyšuje také redundanci při použití několika fyzických jednotek a zjednodušuje správu díky možnosti řídit všechny členy stohu přes jedinou IP adresu.

Pro řadu DGS-3630 je k dispozici několik verzí softwaru, což umožňuje uživatelům provádět upgrade funkcí podle aktuálních potřeb. Switche řady DGS-3630 obsahují standardně základní verzi softwaru – Standard Image (SI). Další funkce je možné přidat pomocí samostatně zakoupených licencí pro upgrade na Enhanced Image (EI) nebo MPLS Image (MI). Standard Image poskytuje klíčové funkce pro firemní sítě, jako jsou přepínání na L2, základní statické a RIP směrování, L2 multicast, řízení priorit (QoS), provoz/správa/údržba (OAM) a robustní zabezpečení. Enhanced Image obsahuje všechny funkce ze Standard Image a podporuje také plné L3 směrování pro velké firemní sítě, včetně OSPF, BGP, VRF-Lite a L3 multicastu, a to na IPv4 i IPv6. MPLS Image nabízí VPN služby pro ISP, včetně IS-IS a MPLS L2 / L3 VPN.

-LiM