NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Platforma Google Cloud položí soukromý transatlantický kabel

google kabely

Dunant spojí Francii a USA a pozemní kabely povedou k zařízení GCP v Severní Virginii a Belgii.

Google Cloud Platform (GCP) chce instalovat soukromý transatlantický kabel, který spojí Virginia Beach v USA s Francií.

Systém bude pojmenován podle Henriho Dunanta, který získal první Nobelovu cenu za mír za svůj příspěvek k zahájení Mezinárodního hnutí Červeného kříže a za nabádání První Ženevské konvence z roku 1864.

TE SubCom navrhne, vyrobí a nainstaluje Dunant za společnost Google. Dodavatel podmořské komunikace dosud nasadil více než 100 kabelových systémů – to je dostatek kabeláže k tomu, aby obkroužila rovník 15krát, podle informací dostupných na jeho internetových stránkách.

Třetí nejoblíbenější veřejný dodavatel cloudů od roku 2010 investuje do ponorkových kabelů a podílí se na velkých projektech jako jsou Havfrue, HK-G a JGA-S.

Včetně projektu Dunant bude mít společnost podíl ve 13 takových systémech, ale pouze čtyři z nich jsou soukromé: Alpha, Beta – oba jsou relativně krátké kabely – Curie a Dunant.

Curie – pojmenovaná po slavné francouzsko-polské fyzičce Marie Curie a první ženě s Nobelovou cenou – spojuje Chile s Los Angeles v Kalifornii. Je to první soukromý mezikontinentální kabel postavený netelekomunikační společností.

Zdroj: datacenterdynamics.com