NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Olympijský hokejový zápas mezi Českem a Olympijskými sportovci Ruska se stal nejsledovanější událostí vysílanou prostřednictvím internetu

data stream

Během přenosu olympijského semifinálového utkání české hokejové reprezentace byl zaznamenán rekord v objemu vystreamovaných dat.

Událo se to na platformě iVysílání České televize, kterou technologicky dodává největší český dodavatel IPTV a OTT řešení, společnost nangu.TV, ve spolupráci s jedním ze svých zákazníků, společností O2 Czech Republic, zajišťující konektivitu.

Během hokejového zápasu bylo z platformy nangu.TV vystreamováno přes 600 Gbps datového toku, zápas zároveň sledoval i rekordní počet 164 000 diváků, přičemž špička sledovanosti pak dosahovala 500 000 diváků a bylo tak významně překonáno dosavadní maximum z roku 2015. Semifinálový hokejový zápas zimních olympijských her se tak stal historicky nejsledovanější událostí, která byla vysílána prostřednictvím internetu na platformě iVysílání České televize.