NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

O-RAN Alliance oznamuje 52 nových specifikací

O-RAN Alliance

O-RAN Alliance zveřejnila novou sadu 52 specifikací pro otevřenou a inteligentní RAN jako první várku specifikací O-RAN Release 003.

Mezi nimi je 12 nových titulů, včetně případů použití pro masivní MIMO a rozhraní R1, testování rozhraní E2, rozhraní O2dms, Acceleration Abstraction Layer, HW pro venkovní makro buňky a bezpečnostní specifikace tří různých částí architektury O-RAN.

„O-RAN Alliance vždy brala bezpečnost velmi vážně. Nedávno jsme přeměnili Security Focus Group na 11. technickou pracovní skupinu O-RAN, abychom umožnili ještě intenzivnější specifikaci v oblasti bezpečnosti,“ řekl Andre Fuetsch, předseda O-RAN Alliance a CTO síťových služeb ve společnosti AT&T. „Bezpečnostní experti z ekosystému O-RAN aplikují systematickou analýzu hrozeb na různé součásti architektury O-RAN. Bezpečnost se stává nedílnou součástí specifikací jednotlivých rozhraní nebo funkcí a pro správné ověření existuje specifikace testování bezpečnosti. Systematický a transparentní přístup k zabezpečení ze strany širokého ekosystému O-RAN se řídí osvědčenými postupy, které lze vidět v jiných částech sítě, aby byla zajištěna nejlepší možná a nejbezpečnější řešení.“

Dalších 40 technických dokumentů bylo aktualizováno o rozšíření a nové funkce, uvedla O-RAN Aliance.

V červnu také O-RAN Software Community (OSC) zveřejnila svou šestou verzi otevřeného softwaru nazvanou „F“. Vydání F nadále zlepšuje podporu pro řízení provozu a případy použití segmentování sítě, stejně jako sladění s nejnovějšími specifikacemi O-RAN, uvedla Aliance O-RAN.

V dubnu vydala O-RAN Alliance svou druhou vlnu specifikací pro architekturu otevřené rádiové přístupové sítě (RAN).

Aliance O-RAN poznamenala, že vydání O-RAN 002 se zaměřuje na umožnění Open Intelligence. Funkce v této verzi zahrnovaly specifikace pro řízení provozu, kvalitu služeb a optimalizaci kvality zkušeností, segmentování RAN a správu a orchestraci služeb.

O-RAN Release 001 se zaměřila na vytváření otevřených rozhraní, která zahrnují otevřený fronthaul, transport, hardware a cloud.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »