NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nový opakovač WRE6602 pokryje hluchá místa

Opakovač WRE6602

Společnost Zyxel Communications uvedla nový opakovač WRE6602, který představuje kompaktní řešení pro pokrytí hluchých míst bezdrátovým signálem.

Jeho nastavení nemůže být jednodušší: po zapojení zařízení do zásuvky stačí postupovat dle pokynů v aplikaci Easy Link a během několika minut máte k dispozici lepší WiFi pokrytí. Stačí pár klepnutí a aplikace Easy Link dvoupásmový opakovač AC1200 sama propojí se směrovačem nebo bezdrátovým bodem. Pro dosažení maximální rychlosti a pokrytí navíc aplikace uživateli ukáže nejvhodnější místo pro instalaci opakovače. Aplikace Easy Link funguje výhradně s opakovačem WRE6602 a je dostupná pro zařízení se systémy Android a iOS.

Model WRE6602 je více než jen typický dvoupásmový opakovač, který lze nastavit k vysílání signálu v pásmu 2,4 nebo 5 GHz. Pomocí aplikace Easy Link dokáže WRE6602 automaticky určit a využívat to pásmo, které zajistí nejlepší možný výkon každé jednotlivé sítě.

Po připojení ke směrovači nebo přístupovému bodu opakovač automaticky volí kanál pro další přenos WiFi signálu do dříve nedostupných míst, a to rychlostí až 300 Mbps v případě 2,4 GHz sítě a 867 Mbps v případě 5 GHz sítě. Opakovač je kompatibilní se všemi WiFi standardy 802.11 a/b/g/n/ac stávajících směrovačů a přístupových bodů a pro ochranu před bezpečnostními hrozbami používá pokročilé šifrování (64/128bitové WEP a WPA-PSK/WPA2-PSK). Opakovač navíc umožňuje připojení ethernetového kabelu a použití jako přístupový bod.