NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nové stylové přepínače

Přepínač NETGEAR GS908E

Globální dodavatel síťových produktů uvádí na český a slovenský trh dva nové designové přepínače, které nabízejí kromě moderního provedení i snadnou správu, osm gigabitových předkonfigurovaných ethernetových portů či inovativní zabudovaný systém pro efektivnější uspořádání kabelů.

Propracovaný design do každé místnosti

Přepínače GS908 a GS908E zaujmou již na první pohled moderním a precizním provedením, které novinky předurčuje pro umístění přímo na pracovních stolech. Zabudovaný “třídicí” mechanismus v zadní části přepínače navíc umožňuje připojovat jednotlivé kabely rychle, přehledně a bez rizika jejich zamotání. Diskrétnost nových přepínačů podtrhuje jejich bezvětrákové provedení a možnost vypnutí rušivého LED osvětlení.

Přepínač pro základní použití

Přepínač GS908 nabízí základní přepínací funkce bez možnosti jejich správy. Zařízení je vybaveno osmi gigabitovými ethernetovými porty, jejichž prostřednictvím lze automaticky připojit jakékoli zařízení. Bezproblémový chod přepínače zajišťuje neblokovaná přepínací architektura s propustností až 16 Gb/s.

Přepínač s pokročilou správou

Také přepínač GS908E je vybaven osmi gigabitovými ethernetovými porty, obsahuje však i tři přednastavené módy uzpůsobené pro streaming multimédií, hraní online her a standardní připojení včetně VoIP či videohovorů. Prostřednictvím linkové agregace a port trunkingu lze vybrané porty dále vzájemně slučovat a dosahovat tak přenosové rychlosti až 4 Gb/s. Součástí výbavy zařízení jsou i dva USB porty sloužící k napájení elektronických zařízení.

Snadnou správu, konfiguraci a optimalizaci přepínače umožňuje intuitivní uživatelské webové rozhraní (GUI), optimalizované pro mobilní zařízení. Kromě základního nastavení je pro zkušenější uživatele připravena řada pokročilých funkcí, jako například Quality of Service (QoS), IGMP snooping, DHCP či podpora VLAN a 802.1Q VLAN.

Cena a dostupnost

Přepínače GS908 a GS908E jsou v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 1 270 Kč s DPH (model GS908) a 1 755 Kč s DPH (model GS908E).

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »