NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia jako první představí živou síť C-Band v USA

5G Nokia

Nokia oznámila, že úspěšně dokončila sérii zkoušek Over-the-Air (OTA) 5G NR (new radio) v pásmu C spektra, v Dallasu v Texasu. Testy, Nokiakteré dosáhly stabilní maximální rychlosti propustnosti nad 1 Gbps, potvrdily, že řešení společnosti Nokia je připraveno ke komerčnímu nasazení před aukcí v pásmu spektra v USA v prosinci. Pásmo C, mezi 3,4 GHz a 4,2 GHz, je rozhodujícím zdrojem pro operátory, kteří nabízejí účastníkům v USA nejlepší kombinaci kapacity sítě 5G a pokrytí.

Demonstrace byla provedena v sousedství Dallasu v Cypress Waters pomocí 5G AirScale základnové stanice společnosti Nokia, které je špičkovým komerčním koncovým řešením 5G, které operátorům umožňuje celosvětově využívat veškerá svá aktiva v 5G spektru (od 600 MHz do 39 GHz). Nabízí obrovské škálování kapacit a latenci a konektivitu vedoucího na trhu díky aktivaci všech air-interface technologií na stejném rádiovém přístupovém zařízení. Nastavení využilo 100 MHz spektra při 3,75 GHz s 4×4 MIMO a konfiguraci v Non-Standalone (NSA) režimu kombinovaném se sítí Nokia. Během testování společnost Nokia monitorovala výkon sítě a prokázala, že k „předáváním“ došlo mezi základnovými stanicemi v pásmu C podle očekávání. Spojení a výkon byly během celého testu stabilní, což zdůraznilo robustnost řešení a jeho připravenost na komerční implementaci.

USA budou v prosinci pořádat aukci spektra pro pásmo C a v první polovině roku 2021 se očekávají rozmístění v síti. Spektrum pásma C bude hlavním spektrem pro poskytování špičkových 5G služeb v USA, zejména v kombinaci s již nasazenou síťovou infrastrukturou a pásma spektra prostřednictvím TDD / FDD Carrier Aggregation a dalších spolupracujících prvků.

Řešení společnosti Nokia v pásmu C je založeno na jejích AirScale 5G produktech. Má kompletní portfolio 3,5 GHz řešení, včetně masivního MIMO 64TRX a 32TRX pro extrémní kapacitu; 8T8R rádia pro řešení pokrytí; 4T4R micro RRH pro nasazení na úrovni ulice; a Indoor pico RRH pro zajištění rozsáhlého pokrytí budov. Nokia již dodává každé z těchto řešení ve velkých objemech předním poskytovatelům po celém světě. Rozdíl mezi těmito globálními řešeními a řešeními potřebnými pro pásmo C v USA jsou hardwarové změny potřebné k tomu, aby odpovídaly přesnému frekvenčnímu rozsahu a požadavkům RF (radio frequency) v konkrétní zemi. Tyto úpravy představují nízké technické riziko na základě již komerčních platforem společnosti Nokia, včetně vlastní technologie ReefShark System on Chip (SoC).

Tato demonstrace v pásmu C používala řešení Nokia AirScale 5G v základním pásmu. Nokia také nabízí americkým firmám možnost nasazení C-Bandu s řešením 5G AirScale Cloud RAN v konfiguraci vRAN2.0, ve kterém bude celý baseband v cloudu připojen k rádiu přes rozhraní eCPRI kompatibilní s eXRI 7.2x.

Nokia nedávno oznámila, že dosáhla rychlosti 5G až 4,7 Gbps při testech OTA prováděných na základnových stanicích AirScale rozmístěných v komerčních sítích hlavních amerických poskytovatelů. Tento poslední úspěch v pásmu C je dalším příkladem výrazného pokroku, kterého společnost Nokia dosáhla v 5G za posledních 18 měsíců.

Tommi Uitto, prezident mobilních sítí společnosti Nokia, uvedl: „Mobilní průmysl závisí na přidělení nového spektra, aby se zvýšila kapacita a poskytovaly rozšířené mobilní širokopásmové služby. Tento test v pásmu C je významný, protože prokazuje, že máme řešení připravené k použití po dokončení aukcí spektra v USA koncem tohoto roku. Již nyní spolupracujeme se všemi významnými americkými poskytovateli a těšíme se na další posilování našich vztahů s nasazením pásma C a poskytováním neuvěřitelných 5G zkušeností podnikům a předplatitelům v celé zemi.“

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »