NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Netgear přidal do svých AV přepínačů instantní konfiguraci NDI

Přepínače NETGEAR řady M4250 AV Line

Společnost NETGEAR zahájila strategickou spolupráci s NDI, členem společnosti Vizrt Group. V rámci této spolupráce byly oblíbené přepínače řady M4250 rozšířeny o jedinečný konfigurační profil NDI.

Funkce standardu NDI

NDI (Network Device Interface) je bezplatná softwarová technologie, používaná stovkami výrobců po celém světě, která umožňuje sdílení videa a zvuku ve vysílací kvalitě prostřednictvím IP sítí. Odstraňuje nutnost proprietárního síťového vybavení, nákladných point-to-point připojení a komplexního vylepšování infrastruktury.

Díky podpoře NDI v přepínačích NETGEAR mohou nyní kreativci vytvářet vysoce kvalitní audio a video obsah kdekoli (doma, v profesionálním studiu nebo třeba v obytném voze) a sdílet jej se svým publikem po celém světě prostřednictvím IP sítě.

Snížení nákladů a zjednodušení nastavení

Tvorba zvuku a videa založená na protokolu IP obvykle vyžaduje nákladné vybavení a složitou konfiguraci. Proto byla tvorba vysoce kvalitního audio a video obsahu tradičně omezená na prostory profesionálního studia. Přepínače NETGEAR řady M4250 AV Line díky kombinaci nového, snadno použitelného webového rozhraní a softwaru NDI tuto záležitost zásadně zjednodušují. S NETGEAR a NDI se tvůrci obsahu mohou soustředit na svou produkci a nemusí řešit to, aby našli vhodné profesionální studio, nebo se potýkat s náklady a složitostmi technologií pracovních postupů AV.

„Blízký pracovní vztah s NDI, lídrem ve svém oboru, je dalším důkazem našeho zájmu o odvětví profesionálního AV,“ uvedl Laurent Masia, ředitel divize spravovaných přepínačů a ProAV služeb ve společnosti NETGEAR. „Profily NDI na přepínačích M4250 umožní AV profesionálům přeměnit jejich běžná studia, domácí kanceláře nebo třeba obytné vozy na profesionální střediska pro vytváření a distribuci audio a video obsahu ve vysílací kvalitě.“

„Spolupráce firem NETGEAR a NDI má jasný společný cíl – umožnit zákazníkům po celém světě využívat nejlepšího možného obsahu sdíleného prostřednictvím IP sítí,“ doplnil Michael Kornet, viceprezident pro rozvoj obchodu NDI. „Uvědomujeme si klíčovou roli, kterou v AV oboru hrají síťové přepínače, a velmi oceňujeme závazek společnosti NETGEAR vůči komunitě NDI, kterou tvoří tisíce produktů v rukou milionů uživatelů.“

Unikátní funkce zařazené nově do všech přepínačů NETGEAR Pro AV, jako jsou NETGEAR IGMP Plus, Auto-Trunk a Auto-LAG, se řídí osvědčenými IT postupy. Ty zajišťují, že jakékoli nasazení NDI audia a videa přes IP (AV-over-IP) bude fungovat s naprosto minimální dílčí konfigurací.

TZ

@RadekVyskovsky