NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nejhodnotnější a nejsilnější značky v sektoru telco

telco brands finance

Společnost Brand Finance označila ve své zprávě Huawei za celosvětově nejhodnotnější a nejsilnější značku v oblasti telekomunikační infrastruktury za rok 2020. Prvenství obhájila již v loňském roce, od té doby její hodnota narostla o 4,5 %. S hodnotou 65,1 miliardy dolarů má náskok nad americkou společností Cisco i finskou Nokií.

Telekomunikační průmysl dle zprávy neutrpí světovou pandemií díky probíhající revoluci práce z domova, která podnítila poptávku po telekomunikačních službách. I přesto však hodnota všech padesáti nejvýše postavených evropských značek v žebříčku klesla v tomto roce v průměru o 13 %. Celosvětově nejhodnotnější značkou v oblasti telekomunikací s hodnotou 63,7 miliardy dolarů je za rok 2020 americký Verizon, který sesadil z prvního místa společnost AT&T.

Globální pandemie má na značky velký dopad. Hodnota největších společností odhadem poklesla o 1 bilion dolarů. Dopad na sektor telekomunikací je však menší než dopad na letecký sektor.

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »