NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

MTN spustila komerční 5G síť v Jižní Africe

MTN South Africa

Jihoafrický operátor MTN oznámil spuštění své sítě 5G v zemi s počátečním rozmístěním 100 míst 5G. MTN pomocí DSS dodává 4G a 5G ve stejném pásmu.

Síť v současné době pokrývá oblasti Johannesburgu a Kapského Města, jakož i Bloemfontein a Port Elizabeth.

Společnost MTN uvedla, že před zahájením provozu provedla rozsáhlé zkoušky 5G, což bylo možné díky rozhodnutí jihoafrické vlády udělit dočasné spektrum 5G.

„V posledních dvou letech jsme aktivně inovovali potenciál 5G pomocí různých pásem a různých dodavatelů a napříč různými platformami a zařízeními, abychom zajistili, že si MTN Jižní Afrika může udržet vedoucí postavení v 5G, protože jsme byli schopni udržet si naše vedoucí postavení ve 4G,“ řekl ICT ředitel MTN, Giovanni Chiarelli.

“Naše 5G strategie byla roky ve výrobě a jsme si jisti, že jsme vybudovali pevný základ pro růst a podporu našeho 5G ekosystému, abychom našim zákazníkům poskytli výjimečný zážitek,” řekl Chiarelli.

Společnost rovněž poznamenala, že používá dynamické sdílení spektra (DSS), protože tato počáteční nasazení 5G překonávají problémy nedostatku vyhrazeného 5G spektra. Také uvedla, že již v pásmu 3,5 GHz rozmístila 58 lokalit 5G v Johannesburgu, Kapském Městě a Bloemfonteinu. Operátor také rozmístil 35 zařízení využívajících spektrum v pásmech 2 100 a 1 800 MHz.

MTN uvedla, že rozmístila 5G stránek na 2100 MHz v Johannesburgu a Port Elizabeth.

Dopravce také rozmístil celkem 5 5G zařízení využívajících 700 MHz spektrum v Port Alfred, Hopetown, Virginia Queenstown a Tsantsabane, zatímco počáteční pokrytí 5G v Hatfieldu (Pretoria), Edenvale a Durban je poskytováno prostřednictvím zařízení využívajících pásmo 28GHz.

Nová síť odemkne veškeré možnosti služeb příští generace, jako jsou virtuální a rozšířená realita, streamování videa ve vysokém rozlišení, umělá inteligence, robotika, autonomní auta a internet věcí (IoT). MTN uvedla, že rozšíří svou 5G síť, jakmile vláda přidělí spektra v plánované aukci koncem tohoto roku.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »