NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Lidé budou moci za nevyžádaná obchodní sdělení dostat pokutu až 100.000 Kč

spam obchodní sdělení

Za zasílání obchodních sdělení bez souhlasu adresáta bude lidem zřejmě hrozit pokuta až 100.000 korun. Firmy se za toto provinění vystaví stejně jako dosud až desetimilionové sankci. Dohlížet na to bude Úřad pro ochranu osobních údajů, novou dozorovou pravomoc pak získá také Český telekomunikační úřad. Bude spočívat v dozoru nad povinnostmi vyplývajícími z evropského nařízení, které upravuje on-line zprostředkovatelské služby. Počítá s tím novela o některých službách informační společnosti, kterou v prvním kole podpořila Sněmovna. Zrychlené schválení v prvním kole zablokovala hnutí ANO a SPD. Novelu nyní projedná sněmovní hospodářský výbor.

Novela má také zabránit diskriminace aplikací malých a středních podniků ve prospěch aplikací velkých firem poskytovateli internetových zprostředkovatelských služeb. Řeší také neodůvodněné odstranění podniku z elektronického tržiště nebo jeho špatné umístění ve výsledcích vyhledávání a hodnocení a řazení ve výsledcích vyhledávání. Tato provinění mají být nově také zařazena pod desetimilionovou sankci.

Poslanec ANO Martin Kolovratník doporučil novelu provázat s verdikty Úřadu pro ochranu osobních údajů, který může ukládat vyšší pokuty za rozesílání nevyžádaných ochranných sdělení.

Zdroj: allnews.cz