NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Liberty Global a Telefónica spojí Virgin Media a O2 UK

Project Pink

Liberty Global a Telefónica spojí britské operace svých dceřiných společností Virgin Media a O2 v rámci dohody ve výši 31,4 miliard liber.

Ve společném podniku obě společnosti získají 50% podíl – pokud obdrží regulační souhlas.

Tato dohoda spojuje druhou největší širokopásmovou síť ve Velké Británii s mobilním operátorem O2, který má 26 milionů zákazníků a 34 milionů nepřímých klientů, prostřednictvím značek, jako je Tesco Mobile. Podle dohody hodnota skupiny O2 činí 12,7 miliard liber a Virgin Media 18,7 miliard liber, včetně jejich příslušných dluhů přibližně 18 miliard liber.

V rámci dohody obdrží Telefónica 5,7 miliardy liber v hotovosti, aby snížila svůj dluh, spolu s vyrovnávací platbou od Liberty Global ve výši 2,5 miliardy liber.

Liberty Global vezme 1,4 miliardy liber v hotovosti po odtržení irského Virgin Media, které nebude zahrnuto do fúze se společností O2.

Nové partnerství očekává, že během příštích pěti let bude ve Velké Británii investovat 10 miliard liber. Prognózy očekávají, že podnik přidá do výnosů 11 miliard liber a do roku 2021 bude mít kombinované portfolio 46 milionů zákaznických účtů.

Existující tři miliony mobilních zákazníků Virgin Media z EE budou přesunuty do sítě O2.

Novým předsedou sloučené společnosti se stane Mike Fries, generální ředitel Liberty Global.

Skupina spotřebitelů Which? vyzvala úřad pro hospodářskou soutěž a trhy, aby dohodu prošetřil.

Zdroj: datacenterdynamics.com