NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

KT a Ubitus zahájí v Koreji službu cloudových her 5G

KT Ubitus

KT oznámila plány na spolupráci s cloudovým herním specialistou Ubitus, aby jeho herní službu – vhodně pojmenovanou 5G Streaming Game – exkluzivně poskytovala 5G zákazníkům v Jižní Koreji. Tato služba, která bude spuštěna v březnu 2020, bude k dispozici na více mobilních zařízeních, včetně Samsung Galaxy Fold, S10, Note 10 a LG V50, a zpočátku nabídne asi 100 titulů, přičemž každý měsíc bude přidáno více titulů.

KT doufá, že nová služba povzbudí více zákazníků, aby se přihlásili do 5G sítě, protože obě strany věří, že tato služba umožní uživatelům vidět, „jak [5G] revolucionizuje herní zážitek.

“Očekáváme, že si zákazníci budou moci užít cloudových her a průkopnických služeb na úrovni 5G,” rozpracoval Wesley Kuo, generální ředitel společnosti Ubitus.

SK Telecom, jeden z největších konkurentů KT, byl pro svou cloudovou herní službu xCloud považován za „exkluzivního provozního partnera“ společnosti Microsoft v Koreji. Pár se spojil, aby poskytoval streamingovou službu do Jižní Koreje přes 5G síť mobilního operátora. Společnost LG Uplus nabízí jako součást své nabídky 5G platformu cloudových her GeForce NOW společnosti Nvidia.

Jižní Korea je čtvrtým největším trhem s mobilními hrami na světě a podle agentury Newzoo pro výzkum trhu v roce 2018 utratila za mobilní hry celkem 5,6 miliard dolarů. To staví zemi jako klíčový trh pro cloudové hraní, které je považováno za zabijáka 5G.

Hraní je od samého začátku důležitou vlastností 5G sítě KT. Když telekomunikační společnost poprvé v dubnu spustila v Jižní Koreji svou 5G síť , učinila tak pomocí hry s rozšířenou realitou založenou na filmu Avengers: Endgame. Když předplatitelé 5G objevili a sbírali virtuální karty v nejlidnatějších oblastech Jižní Koreje, KT je zveřejnila na „5G Coverage Map“ na své domovské stránce, aby předvedla dostupnost služby.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »