NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Kolumbijská aukce 5G spektra vynesla 380 milionů dolarů

5G mmW

Kolumbijské ministerstvo ICT MinTIC potvrdilo, že aukce 5G spektra v zemi vynesla více než 1,5 miliardy pesos (380 milionů USD).

Celková částka nedosahuje původně očekávaných 500 milionů dolarů.

Claro, Partners Telecom Colombia (WOM) a Union Temporal Colombia Móvil-Telefónica (společný podnik pro sdílení sítě mezi Tigo a Movistar) získali licence 5G v aukci, která trvala devět kol.

Každé telco si zajistilo blok 80 MHz v pásmu 3,5 GHz, zatímco společnost Claro si zajistila další blok spektra v pásmu 2,5 GHz.

Frekvence v pásmech 700 MHz, 1,9 GHz a AWS (Advanced Wireless Services) mezi 1,695 a 2,2 GHz však zůstaly neprodány.

Výsledek aukce potvrdil prostřednictvím příspěvku na X, Mauricio Lizcano, ministr informačních technologií a komunikací.

Lizcano nazval aukci „historickou“ a uvedl, že operátoři začnou nasazovat 5G od února, přičemž očekává, že investice do 5G dosáhnou v příštím desetiletí 28 bilionů pesos (kolem 7,11 miliardy dolarů).

Sousední Argentina uspořádala aukci 5G v říjnu. Očekávalo se, že získá jen něco málo přes 1 miliardu dolarů, ale ve skutečnosti získala 875 milionů dolarů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »