NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

SK Broadband musí zdvojnásobit kapacitu sítě

Giga Internet SK Broadband

Jihokorejský broadband operátor SK Broadband uvedl, že musí zdvojnásobit svou síťovou kapacitu, aby se vyrovnal s poptávkou po službách Netflixu.

Za tímto účelem operátor zvýší rychlost přenosu dat u vysokorychlostních sítí na 100 Gb/s z 50 Gb/s. Operátor plánuje řešit stížnosti na kvalitu Netflix streamingu tím, že zdvojnásobí velikost své zámořské sítě.

Jižní Korea je proslulá svými rychlými širokopásmovými sítěmi. V loňském roce rozšířila společnost SK Broadband rychlost internetu o 2,3 Gbps.

Níže naleznete Netflix stabilní doporučení rychlosti stahování internetu v jednom streamu pro přehrávání televizních pořadů a filmů:

0,5 megabitů za sekundu – požadovaná rychlost širokopásmového připojení
1,5 megabitů za sekundu – doporučená rychlost širokopásmového připojení
3,0 megabitů za sekundu – doporučeno pro kvalitu SD
5,0 megabitů za sekundu – doporučeno pro kvalitu HD
25 megabitů za sekundu – doporučeno pro kvalitu Ultra HD

Netflix přináší sítím obrovské napětí. Americký streamingový obr byl často citován jako argument pro zrušení pravidel neutrality sítě.

V diskusi o neutralitě operátoři tvrdili, že služby s vysokou šířkou pásma, jako je Netflix, by měly platit dodatečně za “rychlé jízdní pruhy”, které pomohou financovat modernizaci infrastruktury. Služby se týkaly jejich obsahu, který by byl omezen ve prospěch konkurentů, zatímco spotřebitelé se obávali, že operátoři budou účtovat neomezený přístup k určitým službám.

Odhaduje se, že je v Koreji téměř milion aktivních účastníků sítě Netflix.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »