NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Hanwha Systems investuje 300 milionů dolarů do OneWeb

OneWeb

Jihokorejská ICT společnost Hanwha Systems investovala do OneWeb 300 milionů dolarů.

Hanwha Systems je součástí jihokorejského konglomerátu Hanwha Group. Její investice do startupu satelitní komunikace na nízké oběžné dráze (LEO) dává společnosti Hanwha 8,8 procentní podíl ve společnosti. Očekává se, že investice bude dokončena v první polovině roku 2022, podléhá schválení regulačních orgánů.

„Jsme rádi, že se můžeme spojit s OneWeb, který má sílu v komunikační oblasti LEO, která je jádrem vesmírného podnikání. S vizí OneWeb spojit všechny lidi na celém světě přinese satelitní a anténní technologie Hanwha System další výhody,” řekl Youn Chul KIM, prezident a generální ředitel společnosti Hanwha Systems.

OneWeb uvedl, že Hanwha přináší do OneWebu další obranné schopnosti a „nejnovější anténní technologie“, spolu se vztahy s novými vládními zákazníky a rozšířeným geografickým dosahem.

OneWeb vypustil na oběžnou dráhu 254 satelitů, přičemž flotila první generace má dosáhnout 648 satelitů. Společnost bude připravena nabízet služby konektivity od 50. rovnoběžky a výše do konce roku 2021.

Společnost OneWeb získala 2,4 miliardy dolarů od ukončení bankrotu v listopadu 2020. Mezi investory společnosti patří společnost Bharti Enterprises – která nedávno zdvojnásobila svůj podíl ve společnosti – a také britská vláda, Eutelsat, Hughes a SoftBank.

Sunil Bharti Mittal, zakladatel a předseda společnosti Bharti Enterprises, řekl: „Vítáme Hanwhu v OneWeb. Jsou to vzrušující a rychle se měnící časy ve vesmírném sektoru. Spolu s Hanwhou budeme mít přístup k nejvyšší kvalitě technologického myšlení a vývoje. Jsou mocným partnerem v naší globální misi propojit svět.“

Společnost OneWeb letos oznámila partnerství se společnostmi BT, SoftBank, Rock Networks, Alaska Communications & Pacific Dataport a Hughes za účelem poskytování širokopásmového připojení založeného na satelitu. Společnost také získala poskytovatele spravovaných satcomů TrustComm a oznámila plány na zřízení nové dceřiné společnosti zaměřené na vládní sektor.

V loňském roce Hanwha Systems investovala 30 milionů dolarů do americké firmy Kymeta na další vývoj anténních řešení LEO.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: OneWeb