NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ghanští regulátoři schválili transakci Vodafone – Telecel

Ghana telekomunikace telco

Ghana dala souhlas společnosti Vodafone International Holdings k prodeji svého 70procentního podílu ve Vodafone Ghana společnosti Telecel Group.

Ačkoli přesné podmínky navrhované dohody nebyly odhaleny, je to dohoda, která je na stole již nějakou dobu.

Prodej schválil Národní úřad pro komunikace (NCA) poté, co Telecel předložil revidovaný finanční a technický návrh.

Prodej byl původně v loňském roce NCA zamítnut, protože návrh Vodafone Ghana nesplňoval požadované regulační standardy.

Poslední předložené plány však poskytly více informací ohledně financování transakce, jak uvedl NCA, a byly schopny splnit regulační prahovou hodnotu.

Vodafone poprvé vstoupil do Ghany v roce 2008, kdy vládě zaplatil 900 milionů dolarů za 70procentní podíl, zatímco zbytek držel stát.

Telekomunikační společnosti Telecel Group se sídlem na Mauriciu tato transakce poskytuje příležitost rozšířit svou stopu po celém kontinentu.

Navrhovaný prodej navazuje na prodej maďarské obchodní jednotky Vodafonu místní IT společnosti 4iG a maďarskému státu za 1,82 miliardy dolarů poté, co byla transakce poprvé oznámena v srpnu loňského roku.

Operátor je také připraven zrušit několik stovek pracovních míst, zejména se sídlem v Londýně, přičemž operátor stále neoznámil svého nového generálního ředitele, který nahradí Nicka Reada.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »